DVI

Четвер, 27.06.2019, 11.11.49
Головна » 2019 » Травень » 20 » Google розірвала ділові відносини c Huawei, відкликавши ліцензію на Android. Intel, Qualcomm і Broadcom теж бойкотують китайського виробника
15.47.18
Google розірвала ділові відносини c Huawei, відкликавши ліцензію на Android. Intel, Qualcomm і Broadcom теж бойкотують китайського виробника
      Як відомо, у уряду США вже давно є серйозні претензії до компанії Huawei. Але з недавнім загостренням торгової війни між США і Китаєм (8 травня США оголосили про підвищення з 10% до 25% мита на певні категорії товарів з Китаю загальною вартістю $ 200 млрд) ситуація сильно погіршилася і зараз цей конфлікт став серйозною загрозою для всього мобільного бізнесу китайського виробника.

Минулого тижня після указу Дональда Трампа про введення надзвичайного стану для захисту інформаційних технологій від зовнішніх загроз (в тому числі від промислового шпигунства) Міністерство торгівлі США внесло китайську компанію Huawei і 70 пов'язаних з нею фірм в чорний список. Huawei заборонили купувати компоненти і технології американських виробників без спеціального дозволу, а також продавати свою продукцію на території США. Тепер Bloomberg і Reuters пишуть, що Google, Intel, Qualcomm і Broadcom на виконання указу Трампа припинили ділові відносини з китайською компанією.

І якщо розрив відносин з Intel, Qualcomm і Broadcom ніякими серйозними наслідками для бізнесу китайського виробника не грозить (днями напівпровідниковий підрозділ Huawei HiSilicon заявляло про готовність до такого сценарію), то втрата Google може дуже сильно нашкодити китайському виробникові, який зараз займає друге місце на ринку смартфонів і прагне стати лідером до кінця року. Припинення співпраці означає, що Huawei позбавляється доступу до оновлень ОС Android, а всі майбутні смартфони виробника не отримають підтримки магазину Google Play і популярних сервісів на зразок Search, Gmail і Chrome. Щоб внести ясність, Huawei зможе і далі використовувати Android, оскільки та, як відомо, поширюється по відкритій ліцензії, але без будь-якої підтримки Google. При цьому для старих моделей оновлення Android (НЕ EMUI) продовжать виходити, а підтримка Google Play збережеться. Тобто, їй доведеться випускати пристрої з власним альтернативним магазином додатків, що напевно помітно знизить популярність смартфонів компанії в Європі.

 

І хоча Microsoft поки не робила ніяких заяв з приводу припинення співпраці з Huawei, малоймовірно, що софтверний гігант проігнорує урядову заборону. Тобто, ноутбуки на Windows компанія Huawei, найімовірніше, теж не зможе випускати.

Тут можна згадати, що Huawei давно розробляє власну настільну і мобільну ОС. Не так давно глава споживчого напрямки бізнесу Huawei Юй Чендун говорив, компанія цілком може відмовитися від Windows і Android на користь власних продуктів якщо їй не залишать іншого виходу. Але очевидно, що перехід цей не буде швидким і безболісним для бізнесу Huawei. В даному випадку ми в першу чергу говоримо про Європу, де популярністю користуються саме Windows і Android.

В цілому ж нинішня ситуація з Huawei в США повторює минулорічну з ZTE. Як відомо, в кінцевому підсумку керівництву ZTE вдалося прийти до компромісу з американською владою і вирішити конфлікт, хоча і не без величезних фінансових втрат. Не виключено, що Huawei в кінцевому підсумку теж зможе домовитися з владою США. Але поки ніяких передумов для цього немає. Навпаки, на днях президент Huawei Рен Женфей твердо заявив, що міняти керівництво і погоджуватися на зовнішній моніторинг на вимогу США, як це зробила ZTE, його компанія не збирається.

Джерело: Bloomberg і Reuters
Переглядів: 319 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: