DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.21.18
Головна » 2018 » Березень » 12 » Google представила операційну систему Android P. Перша збірка Developer Preview 1 доступна для завантаження
10.00.59
Google представила операційну систему Android P. Перша збірка Developer Preview 1 доступна для завантаження
      Компанія Google представила наступну версію операційної системи Android P і зробила доступною першу версію для розробників. Все ще невідомо, як буде в підсумку називатися система. На даний момент є кілька припущення щодо власної назви дев'ятої версії мобільної ОС Google - Android Pie, Android Pecan Pie або Android Pumpkin Pie, але в підсумку може виявитися, що остаточна назва буде іншою.

Отже, які нововведення включає перша збірка Developer Preview 1, яку Google позначає як «альфу»?

Мабуть, найбільш помітним нововведенням, яке приверне найбільшу увагу, є вбудована підтримка екранів з «бровою», як у Apple iPhone X (Google називає це «підтримкою вирізу дисплея»). Недавня виставка MWC 2018 показала, що зараз подібні дисплеї користуються широкою популярністю і зрозуміло, що без підтримки всього ось цього ніяк не можна. Вона буде необхідна поки виробники смартфонів Android не перестануть наслідувати Apple, яка, за останніми чутками, може відмовитися від вирізу в екрані вже в 2019 році.

Друге помітне нововведення - оновлений інтерфейс меню швидкого доступу і шторка повідомлень із закругленими кутами. Змінився не тільки зовнішній вигляд самої шторки, а й самі повідомлення від додатків тепер виглядають по-іншому. При отриманні повідомлення від того чи іншого месенджера відображається частина бесіди. Таким чином, можна вести переписку прямо з панелі повідомлення не запускаючи сам додаток. Аналогічним чином це зроблено в iOS, тільки в ОС Apple для виклику цієї функціональності при натисканні потрібно ще докласти певну силу. В Android P додатки отримають функцію Smart replies, а також зможуть відображати стікери і зображення прямо в повідомленнях.

Ще одне істотне нововведення стосується роботи з камерами. В Android P за допомогою відповідного API реалізована підтримка одночасної роботи з декількома камерами, що має спростити реалізацію таких можливостей, як портретний режим, плавне масштабування і створення тривимірних фотографій. Втім, зараз багато виробників смартфонів з парними камерами вже розробили власні програмні рішення, так що неясно, наскільки затребуваним виявиться рідний API.

Серед інших нововведень можна виділити наступні:
  • Обмеження доступу до мікрофонів, камер і всіх сенсорів SensorManager для програм, які потребують фоні;
  • Вбудована підтримка більшої кількості форматів зображень і відео, включаючи HDR VP9 Profile 2 і HEIF (heic);
  • Підтримка Wi-Fi RTT (Round-Trip-Time), що дозволить ПО визначати місце розташування в приміщенні з точністю до 1-2 метрів за допомогою точок Wi-Fi;
  • Покращене автозаповнення - розширили можливості функції автозаповнення;
  • Підвищено швидкодію ART і додатків, написаних на мові Kotlin;
  • Поліпшене енергоспоживання - всі основні функції енергозбереження (Doze, Standby і Background Limits) отримали доопрацювання.
  • Повідомлення при установці додатків, що використовують старі SDK, націлені на версії Android 4.2 і нижче. Очікується, що з листопада 2018 року додатки Android будуть компілюватися з новітніми API, а з серпня 2019 обов'язково мати 64-розрядну версію.

Встановити версію для розробників вже можна, але тільки на смартфонах Google Pixel першого і другого поколінь (образ можна скачати на сайті Android). Так, підтримка Nexus 6P, Nexus 5X і Pixel C немає. Поки неясно, чи буде вона в наступних версіях Android P для розробників, яких буде ще чотири (в травні, дві в червні і липні).

Реліз остаточної версії намічений на третій квартал.

Як завжди, ця версія є найбільш ранньою і нестабільною, так що Google не рекомендує користуватися нею на щоденній основі. Крім того, очевидно, що це ще не остаточний перелік нововведень і до моменту виходу фінальної версії нових функцій буде більше.

Джерело: The Verge i Android
Переглядів: 118 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: