DVI

Четвер, 13.12.2018, 11.08.35
Головна » 2018 » Квітень » 17 » Google навчила ШІ виділяти голос однієї людини в натовпі
07.00.14
Google навчила ШІ виділяти голос однієї людини в натовпі
      Як правило, люди можуть досить добре виділяти голос одного співрозмовника в галасливому натовпі, f jn комп'ютери з цим завданням справляються значно гірше. Однак в компанії Google розробили рішення для усунення цієї проблеми.

Група дослідників в рамках Google розробила систему глибокого навчання, яка здатна виділяти конкретні голоси, фіксуючи особи людей і визначаючи, коли вони говорять. Команда навчила свою нейронну мережу розпізнавати окремих мовців людей, а потім створювала віртуальні «групи» (разом з фоновим шумом), щоб навчити ШІ, як ізолювати кілька голосів на окремі звукові доріжки.

В результаті, система штучного інтелекту навчилася досить добре розпізнавати голос окремої людини, навіть коли кілька людей говорить одночасно. При цьому, виходить створювати окремі звукові доріжки з чистою вимовою кожного мовця. ШІ справляється навіть з тими ситуаціями, коли людина частково закриває обличчя руками або мікрофоном. З результатом роботи системи можна ознайомитися в відео.

В даний час Google вивчає можливості використання цієї функції в своїх продуктах. В якості основних сфер застосування називаються відеочати (Hangouts або Duo), де система зможе допомогти зрозуміти, хто говорить в переповненому приміщенні. Також дане рішення може бути корисно для поліпшення мови при запису відео. Крім того, можливі застосування і в інших сферах. Наприклад, об'єднавши слуховий апарат з камерою, можна посилювати звук голосу співрозмовника, відсікаючи фонові звуки і голоси інших людей. Хоча існують і потенційні проблеми конфіденційності, якщо хтось вирішить скористатися системою для публічного підслуховування.

Джерело: Engadget
Переглядів: 34 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: