08.05.23
Google додав фактчек в новинний агрегатор і пошук

       Крім того, в Google відзначають, що іноді позиції фактчеків можуть відрізнятися. Статті будуть з'являтися у видачі не для всіх запитів і новинних сюжетів.

У разі виявлення обману з боку видання, компанія залишає за собою право або проігнорувати мітку, або зовсім видалити сайт зі списку джерел Google News.

Також йдеться про те, що вони повинні бути «алгоритмічно визначені як авторитетне видання». Для цього видання повинні використовувати спеціальну розмітку ClaimReview, розроблену schema.org, або віджет Share the Facts. Відповідну позначку fact check отримають статті від видань, авторизованих Google.

Цікаво, що сама Google займатися перевіркою інформації не має наміру, тоді як всі претензії, пов'язані з фактчекінгом, пропонують спрямовувати безпосередньо тим, хто проводив оцінку фактів і думок.

Це повинно допомогти користувачам швидше зорієнтуватися і зрозуміти, наскільки правдивою є стаття або новина, пов'язана з конкретним запитом. Починаючи з сьогоднішнього дня, Google почне відображати в пошуковій видачі по всьому світу додаткові відомості від сторонніх сервісів фактчек начебто PolitiFact і Snopes.

Наслідуючи приклад Facebook, компанія Google закликала організації, що займаються фактчекінгом, допомогти їй у боротьбі з поширенням неправдивих новин.

«І хоча у видачі можуть виявитися представлені різні висновки, ми вважаємо, що це допоможе людям зрозуміти, наскільки безперечним є те чи інше твердження, і зрозуміти, в чому джерела погоджуються один з одним», - заявили в компанії.


meduza i The Verge
Джерело:
 
Переглядів: 609 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close