13.31.39
Google Chrome наочно покаже творцям сайтів, як люди з порушеннями зору бачать їх веб-сторінки
      У браузері Google Chrome з'явилася функція, що дозволяє імітувати порушення зору при перегляді веб-сторінок. Рішення призначене в першу чергу для творців сайтів: при включенні режиму перегляду сторінки, наприклад, з дальтонізм і розмитим зором, у вікні змінюються кольори і різкість, що дозволяє в подальшому якісно налаштувати ці параметри для людей з порушеннями зору. Про це в Twitter повідомив один з дослідників Google.

Відзначимо, що сьогодні на багатьох сайтах відвідувачам доступні спеціальні режими перегляду, призначені для людей з порушеннями зору: вони дозволяють збільшувати шрифт тексту, змінювати кольорову гаму, робити сторінки яскравіше або темніше. Проблема в тому, що одних цих опцій, як правило, недостатньо, щоб люди навіть з багатьма поширеними порушеннями зору могли повноцінно і комфортно користуватися веб-ресурсом. При цьому розробники не так часто вдаються до додаткової ручної адаптації дизайну сайту для таких користувачів, оскільки не завжди розуміють, що і як потрібно змінити, щоб полегшити їм сприйняття інформації.

Нову функцію від Chrome можна включити на будь-якій сторінці. Серед доступних порушень зору, які вона імітує, є зниження гостроти зору, а також різні порушення сприйняття кольору, включаючи не тільки всі відомі види дальтонізму (наприклад, такий тип який часто зустрічається - дейтераномалія, при якому порушується сприйняття кольорів в червоній і зеленій частині спектра), але і повна відсутність кольорового зору.

Функція доступна в меню для розробників за наступним шляхом: Developer tools> More tools> Rendering> Emulate visual deficiencies. Пропонується, що, оцінивши, як виглядає веб-сторінка очима людей з порушеннями зору, розробники зможуть самостійно налаштувати зовнішній вигляд свого сайту так, щоб він став більш зручним для таких користувачів.

Примітно, що в Mozilla Firefox також є подібна функція під назвою Accessibility Inspector - вона була представлена ​​ще в 2018 році. На жаль, «Інспектор доступності» може імітувати тільки порушення колірного сприйняття. Але зате рішення від Mozilla дозволяє оцінити доступність сайту для людей з порушеннями зору не тільки з суто візуальною складовою, а й, зокрема, з того, як сторінки розпізнаються екранними дикторами, а також набагато більш інтерактивно: ці програми здатне прямо вказувати на ті елементи веб-сторінки, які потребують поліпшення, виводячи попутно коротке пояснення і посилання на більш повне пояснення, чому і як потрібно змінити той чи інший елемент. Приклади використання Accessibility Inspector показані на демонстраційних відео нижче:




Джерело: N+1

Переглядів: 183 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close