20.37.49
Головні тренди виставки CES 2016
      Організаторам та учасникам виставки Consumer Electronic Show (CES) цього року вдалося витримати хороший баланс між реальними продуктами і концептуальними розробками. Завдяки цьому CES 2016 вийшла не тільки інформативною, але і досить футуристичною. Давайте подивимося, чого чекати від індустрії цього року і в найближчі кілька років.
Самокеровані авто та електромобілі
Як для виставки споживчої електроніки, на CES в останні пару років вже дуже багато говорять про автомобілі. Але в цьому, насправді, немає нічого дивного. Автопром, роками спирається на досить просту електроніку, раптом зрозумів, що всі ці нові потужні процесори, датчики і великі сенсорні екрани, теж можуть бути корисні в автомобілі. Крім цього, успіх Tesla підштовхує автовиробників до випуску своїх електрокарів, ну або хоча б до демонстрації цікавих прототипів. Але цього року CES виділився ще й тим, що від концепцій компанії нарешті почали переходити до готових продуктів.

Однією з головних новин виставки став «суперкомп'ютер» Drive PX2 від NVIDIA, який дозволить робити самокеровані автомобілі ще розумніше. Пристрій від NVIDIA забезпечує сумарну продуктивність на рівні 8 TFLOPS, і на його основі можна буде створити автомобільний комп'ютер, який зможе навчатися, щоб краще розуміти поведінку інших авто на дорозі.

Не обійшлося і без гучних прем'єр електромобілів. Справжнім «Шоустоппер» CES 2016 став прототип електромобіля компанії Faraday Future, що отримав назву FFZERO1. Дане авто не конкурує з Tesla Model S, але сама Faraday Future, в якій працюють багато вихідців з Tesla, чи не проти потіснити компанію Ілона Маска. І якщо FFZERO1 розроблявся виключно для залучення уваги і демонстрації можливостей Faraday Future, то платформа, на якій він побудований, послужить основою для майбутніх авто компанії.

Після дизельного скандалу Volkswagen намагається відновити свою репутацію демонстрацією прототипу масового електромобіля. На CES 2016 компанія привезла концепт мікроавтобуса Budd-e, який вона позиціонує як сучасну інтерпретацію культової моделі Microbus. У планованої конфігурації електрокара Volkswagen обіцяє 533 км запас ходу і зарядку батарей до 80% за 30 хвилин. Але от конкретних планів по запуску Budd-e в серію у Volkswagen поки немає.

Більш конкретною у своїх планах щодо електромобілів виявилася компанія General Motors. Її новий масовий електрокар Chevy Bolt надійде в продаж в 2017 році за ціною близько $ 30 тис. При цьому виробник обіцяє запас ходу 322 км.

На відміну від NVIDIA, яка збирається наділити сам автомобіль необхідною для самоврядування обчислювальною потужністю, Microsoft пробує зовсім інший підхід. Нова система компанії, що отримала назву CHAD (connected highly automated driving), збирає дані зі смартфонів і підключених світлофорів. Таким чином, автомобіль отримує більше інформації про оточуючі його об'єкти, більше, ніж могли б надати йому найсучасніші датчики і камери.

"Розумний будинок"

Пристрої для «розумного будинку» з окремих гаджетів, кожен з яких відповідає за свою область, поступово трансформуються в єдину систему, як і задумано спочатку. І хоча цей процес знаходиться на початковому етапі, певний прогрес не відзначити ми просто не може. Принаймні, судячи з CES 2016, цього року для розвитку пристроїв «розумного будинку» буде більше можливостей.

Організація WiFi Alliance представила під час виставки новий стандарт Wi-Fi 802.11ah (HaLow), який буде здійснювати зв'язок, що не вимагає ліцензування частотному діапазоні 900 МГц. При цьому він забезпечить більший радіус дії і менше енергоспоживання, що якраз необхідно для пристроїв «розумного будинку».

Ноутбуки стають тонше і легше

На CES 2016 з'явився ще один цікавий, але досить несподіваний тренд. Відразу кілька виробників показали на виставці ноутбуки вагою менше 1 кг. Судячи з усього, в 2016 році ми побачимо ще не одну модель ноутбука з невеликою товщиною корпуса і вагою.

Компанія Samsung привезла CES 2016 лінійку тонких і легких ноутбуків, що отримала назву Notebook 9 Series. На даний момент вона включає дві моделі в різних конфігураціях з 13- і 15-дюймовим дисплеєм. Товщина 13-дюймової моделі складає 12,7 мм і важить всього 860 грам. А 15-дюймова - 15,24 мм і 1,27 кг.

USB Type-C йде в маси


2016 рік стане ключовим для поширення нового роз'єму USB Type-C, який, залежно від конфігурації, може служити для підключення до пристроїв зарядок, зовнішніх накопичувачів і моніторів.

Універсальність USB Type-C дозволяє новому стандарту досить швидко опинитися у великій кількості нових пристроїв. Адже сама по собі можливість заряджати, наприклад, ноутбук від монітора і при цьому виводити на його екран зображення, легко завоює собі масу шанувальників. Тому 2016 точно пройде під знаком USB Type-C.

В підсумку

В цьому році виставка CES виявилася навіть цікавіше торішньої, індустрія знайшла правильні шляхи розвитку, які вже сьогодні виливаються в цікаві продукти та розробки. Не хочеться згадувати, але технології, представлені на CES 2016, створюють хорошу основу для цікавих готових рішень, які ми побачимо на CES 2017.
Переглядів: 301 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close