11.13.10
Глава Waymo підтвердив, що роботаксі в деяких випадках тепер можуть приїжджати без страхувального водія
      Роботаксі Waymo почали приїжджати до клієнтів з Фінікса, штату Арізона, без страхуючих водіїв - правда, не до всіх, а до обмеженого числа користувачів, обраних компанією. Крім того, для участі в програмі треба підписати угоду про нерозголошення, передає VentureBeat.

Глава Waymo Джон Крафчік, який дав офіційний коментар журналістам, називає ці поїздки «rider-only» ( «тільки пасажир»). За його словами, в програмі тестів беруть участь «кілька сотень людей». Як швидко програма буде розширена на більше число користувачів і коли в ній зможуть брати участь всі клієнти стартапу, Крафчік не уточнив.

Зате він розповів про новий напрямок роботи Waymo - створення автопілота для вантажних автомобілів. Ранню версію системи під внутрішньою назвою Husky вже тестують на тягачах Peterbilt в трьох штатах - Мічигані, Арізоні і Джорджії. Крафчік підкреслив, що нинішнє законодавство не дозволяє тестувати вантажні автомобілі без страхувального водія. Разом з тим, інженер висловив впевненість у перспективності розробки, а також повідомив, що Waymo планує задіяти її як для далекомагістральних, так і для локальних перевезень.

Крім цього, глава "дочки" Alphabet згадав про ідею, схожу з тією, що раніше озвучував Ілон Маск: надалі підприємство готове продавати свою технологію безпілотного водіння автовиробникам, які будуть встановлювати її на нові автомобілі і пропонувати тим, хто їх захоче, в моменти, коли машина не потрібна, здавати її в оренду сервісам безпілотного райдшерінга.

Відзначимо, що партнерів у Waymo багато - це Fiat Chrysler і Jaguar в США, Renault в Європі, Nissan Motor в Японії. Але конкретних планів щодо співпраці глава компанії не розкрив.

Наостанок Крафчік розкритикував Tesla. Він заявив, що підприємство Маска, називаючи «автопілотом» рішення, що вимагає від водія тримати руки на кермі і бути готовим будь-якої миті перехопити управління, вносить плутанину в термінологію індустрії автономного транспорту.

«Якщо від вас як і раніше потрібно мати права, таку систему не можна називати самокерованою», - вказав Крафчік.

Джерело: hightech.plus
Переглядів: 462 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close