DVI

Понеділок, 10.12.2018, 11.26.58
Головна » 2018 » Листопад » 20 » GitHub опублікував рейтинги популярності мов програмування за 2018 рік
10.00.22
GitHub опублікував рейтинги популярності мов програмування за 2018 рік
      Сервіс GitHub представив щорічний звіт State of the Octoverse 2018, в рамках якого опублікував ряд рейтингів, присвячених мовам програмування, за 2018 рік.

Найпопулярніша мова

У 2018 році найбільш популярною мовою програмування на GitHub стала JavaScript. На ньому було створено найбільше репозиторіїв.

Рейтинг мов за кількістю контрибуторів

Найбільш популярною мовою серед учасників спільноти, які вносили зміни в репозиторії, також є JavaScript, в той час як Java стабільно утримує друге місце.

Окремо варто виділити Ruby, який з 2015 року сильно поступається позиціями. У той же час, популярність TypeScript, навпаки, в 2018 році активно росла.

Розподіл мов по регіонах

Що стосується рейтингу популярності мов в різних частинах світу, то і тут першість належить JavaScript.

До слова, зростаючу популярність TypeScript в Південній Америці і Африці експерти пов'язують з більш молодою спільнотою, схильним до використання нових технологій.

Зростання популярності мов

Не залишив без уваги GitHub і ті мови, які в 2018 році почали різко набирати популярність.

Критерії популярних мов програмування на думку GitHub

Наостанок GitHub привів основні критерії, які, на думку адміністрації ресурсу, зумовили популярність тих чи інших мов програмування в 2018 році.
  • Безпека потоків. У багатьох мовах, за винятком мови Python, спостерігається зростання популярності статичної типізації.
  • Інтероперабельність. Причина, по якій TypeScript злетів вгору в рейтингах, - сумісність з JavaScript. Те ж саме стосується Rust і Kotlin, які взаємодіють з JavaScript і Java. Аналогічно, Swift-розробники можуть безпосередньо працювати з API на Python, не використовуючи будь-яких обгорток.
  • Open Source. Всі згадані мови є проектами з відкритим вихідним кодом. На думку GitHub, активна підтримка Open Source спільнотами дозволяє мовам стати популярнішими у розробників.
Джерело: tproger
Переглядів: 32 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: