10.24.52
GfK Ukraine визначила портрет українського онлайн-покупця [інфографіка]
      Компанія GfK опублікувала дані про портрет типового онлайн-покупця в Україні та особливості онлайн-платежів в нашій країні. За даними компанії, в 2018 році інтернетом користувалися 66% населення України (61% в 2017), з них більше третини (34%) здійснюють онлайн-покупки.

Згідно з даними дослідження онлайн-торгівлі України, найчастіше споживачі купують в онлайні взуття і одяг, рідше - харчові продукти. Цікаво, що для категорії харчових продуктів 13% респондентів відзначають, що хотіли б купувати цю категорію, але не мають такої можливості. Швидше за все причиною є недостатня зручність процесу замовлення і доставки товарів цієї категорії, а також недостатня кількість майданчиків для таких покупок.

Дослідження онлайн-торгівлі України також свідчить, що для онлайн-покупок українці найчастіше використовують ноутбуки (50%), стаціонарні комп'ютери і смартфони (49% і 44% відповідно). Найменш популярні для інтернет-покупок планшети (11%). Пріоритетним способом оплати є оплата картою на сайті (36%), готівковий розрахунок вибирають 23% покупців.

При цьому 14% перераховують оплату на картку продавця відразу, тоді як ще 14% вважають за краще наложний платіж. Серед основних бар'єрів до оплати карткою на сайті покупці називають небажання платити наперед (44%), відсутність такого способу оплати на сайті (26%), небезпека оплат в інтернеті (10%), високу вартість (9%) і невміння робити онлайн оплату ( 1%).
Згідно з дослідженням фінансової поведінки міського населення, серед недоліків платіжних карток респонденти називають:
  • Недовіра до банків або технологій (56%): загроза шахрайства, проблеми з проведенням платежів та їх поверненням, ризик використовувати кредитний ліміт, загроза втрати або поломки картки, необхідність вводити пін-код в присутності інших.
  • Проблеми інфраструктури (55%): відсутність терміналів, невміння співробітників торгових точок проводити оплату карткою.
  • Раціональні підстави (32%): платити карткою дорожче через можливу комісії; важко контролювати витрати (16%), не завжди на рахунку є необхідна сума.
  • Питання звички (19%): звичка платити готівкою; карткою довше оплачувати; незручно; легко забути пін-код.
Нагадаємо, що за даними GfK Ukraine, з 2011 по 2017 рік видатки українців на мобільну техніку зросли в гривні (з 14 до 30 млрд грн) і впали в доларах (з $ 1,6 млрд до $ 1,2 млрд), при цьому самої техніки стали купувати менше.

Джерело: GfK Ukraine
Переглядів: 525 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close