11.21.50
Geotab з'ясував 8 основних закономірностей деградації батарей електромобілів
      Будь-якого покупця б/у електромобіля (а це понад 90% українських покупців) турбує питання деградації акумуляторної батареї. Наприклад, Nissan Leaf попереднього покоління, який в новому стані проїжджав 150 км через три-чотири роки може не дотягувати навіть до 100 км. Купивши такий екземпляр власник явно не хоче, щоб ця планка активно знижувалася, тому йому напевно знадобляться вісім правил збереження здоров'я батареї від ресурсу Geotab.


Відразу відзначимо, що це не просто очевидні будь-якій освіченій людині рекомендації по правильній експлуатації акумулятора, а практичні дані, отримані на основі експлуатації більше 6300 електромобілів різних моделей і брендів (всього 21 модель). Компанія Geotab використовує EV Battery Degradation Tool, віддалено отримуючи дані безпосередньо від електромобілів.

Компанія навіть підготувала інтерактивний графік (доступний за наступним посиланням), на якому ви можете самостійно вибрати зі списку модель і рік виробництва, щоб порівняти середню ступінь деградації батареї.

Ну, а головні 8 закономірностей, які фахівці Geotab з'ясували під час аналізу отриманих даних, виглядають наступним чином:
  1. Якщо поточні темпи деградації батарей збережуться, то переважна більшість батарей прослужить довше, ніж сам автомобіль
  2. Середнє зниження ємності батареї становить 2,3% на рік. Наприклад, електромобіль з запасом ходу 150 км втратить близько 20 км запасу за наступні п'ять років.
  3. Зниження ємності нелінійне - в перші роки ємность знижується більш помітно, потім ситуація вирівнюється і темпи падіння знижуються
  4. Батареї з рідинним охолодженням втрачають ємність повільніше, ніж батареї з повітряним охолодженням. Наприклад, Tesla Model S 2015 року зі рідиним охолодженням втрачає в середньому 2,3% ємності в рік, а Nissan Leaf 2015 року зі повітряним охолодженням - 4,2% на рік.
  5. Батареї, які не використовуються в критичних режимах (мінімальний і максимальний заряд) з часом втрачають менше ємності. Обмеженням по мірі заряду / розряду керують не тільки водії, а й автовиробники, які програмно обмежують доступну ємність (state-of-charge buffers), зменшуючи запас ходу, але покращуючи довготривалі показники батарей.
  6. Активне використання електромобіля не обов'язково призводить до більш сильної деградації батареї (очевидно, розумніше дотримуватися основних правил заряду)
  7. Електромобілі, які використовуються в більш теплому кліматі, втрачають ємність батарей і запас ходу швидше, ніж їх колеги в помірному кліматі.
  8. Використання швидкісних зарядок (Level 3, DC, 40+ кВт) прискорює процес деградації, а ось різниці між зарядкою від побутової електромережі (Level 1, AC, 1-3 кВт) і виділеної станцією (Level 2, AC, до 20 кВт) практично немає. Найгірший варіант - зарядка на швидкісних станціях в жаркому кліматі.
Повну версію дослідження Geotab про ресурс електромобільних батарей можна вивчити за наступним посиланням.

Джерело: ElectrekGeotab
Переглядів: 808 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close