17.48.57
General Electric придумали охолоджувач товщиною всього 4 міліметри
              Намагаючись встановити в планшетний пристрій більш потужний процесор або зробити ноутбук ще тоншим, конструктори неминуче стикаються з проблемою охолодження електронних компонентів. Через обмеженого простору в корпусі розмістити там «повноцінний» охолоджувач вкрай складно, а інші методи боротьби із зайвою тепловою енергією не настільки ефективні. Як не дивно, рішення було знайдено в авіаційній промисловості.  

Інженерам General Electric вдалося адаптувати подвійну п'єзоелектричну форсунку (Dual Piezoelectric Cooling Jets або DCJ), яка застосовувалася для охолодження реактивних двигунів. Виріб з розмірами 40х40х4 міліметри споживає менше електроенергії в порівнянні з традиційними вентиляторами і не містить рухомих частин.

DCJ складається з чотирьох з'єднаних попарно п'єзопластин, які деформуються під дією електричного струму, імітуючи процес «дихання». Всмоктування і викид повітря відбувається з частотою понад 100 Гц, тому створюваного потоку достатньо для охолодження мікросхем.



Втім, назвати DCJ завершеним продуктом поки не можна. Процесор Core i7-3667U, встановлений в демонстраційному ноутбуці, прогрівався до температури 38 градусів Цельсія в простої, а із 100% навантаженням 17 ватного процесора охолоджувач впоратися не в змозі. Крім того, прототип отримує живлення за допомогою порту USB і помітно вібрує при роботі. Рівень шуму DCJ не перевищує 30 дБ, що все-ж гучніше за вінчестер.

Переглядів: 396 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close