08.00.42
Геймери - це далеко не тільки підлітки, у половини гравців є робота, сім'я і діти
      За останні роки ігрова індустрія, а разом з нею і гравці, істотно змінилися. З нішевого хобі, яким захоплювалися переважно підлітки, і яке обслуговували кілька компаній, ігровий ринок перевищив $ 30 млрд в 2016 році. У 2017 році фінал кіберспортівної «Ліги легенд» переглянули більше глядачів, ніж обидва чемпіонату США з футболу та бейсболу разом узяті.

У міру того як змінювалися самі ігри, змінювався імідж геймерів. Для того щоб дізнатися, як саме він змінився, за підтримки Dell був проведене широке онлайн-опитування, в ході якого досліджувалися звички геймерів, їх відносини всередині ігрового співтовариства і саме спільнота як така. Опитування проводила незалежна компанія Researchscape з 9 грудня 2017 року по 30 січня 2018 року. У ньому взяли участь 5763 гравців відеоігор у віці 14-87 з 11 країн (Австралія, Бразилія, Канада, Китай, Франція, Німеччина, Індія, Японія, Нова Зеландія, Великобританія і США). Обов'язковою умовою при відборі учасників було те, щоб вони грали у відеоігри не менше однієї години в тиждень.

Результати опитування підтвердили, що сьогоднішній геймер - це далеко не той стереотипний самотній підліток, який грає в підвалі будинку своїх батьків. Швидше, це буде доросла людина, у якого є діти, робота, він або вона відвідує спортзал і є цілком комунікабельною людиною. Значна частина респондентів перебували у віці 20 (26%) або 30 років (22%); 12% - підлітки (14-17 років). Серед учасників опитування було 52% чоловіків і 47% жінок. Багато з них були одружені і жили з чоловіком (42%) або з партнером (15%), а у половини були діти (52%).
Вже минули ті часи, коли слово «геймер» могло звучати принизливо. За даними опитування, менше 10% геймерів відчувають осуд з боку оточуючих, вважають себе надто інфантильними або бентежаться, зізнаючись у тому, що вони є геймерами (по 8-9%). Навпаки, вони вважають, що бути геймером - це весело (35%), «класно» (29%) або «відмінно» (26%). Серед опитаних гравців 27% залучили від трьох до чотирьох друзів або членів сім'ї до ігор, а 25% - п'ять або більше.

Чому геймери грають?

Тому що вони так відпочивають (60% респондентів), для того щоб скоротати час (51%), щоб зняти стрес (49%). Менше половини геймерів (40%) не переймаються рівнем своєї кваліфікації, проте мало хто ідентифікує себе як новачок. Менше 6% вважають себе новачками, в той час як 14% вважають, що їх рівень вище рівня новачка. 40% відзначили, що грають досить часто, 25% - грають дуже добре, а 8% - могли б конкурувати з професійними геймерами.

Ігрове співтовариство

Здебільшого, для гравців не має особливого значення ні культура, ні етнічна приналежність суперників (лише для 8% мають значення), ні політичні погляди (7%), ні сексуальна орієнтація (6%). Найголовніше для них - рівень навику іншого гравця (важливо для 40%). Тільки 14% геймерів відзначили, що їх хвилює стать суперників, з якими вони грають онлайн. Один з двох гравців (47%) має подругу, що грає у відеоігри. Майже у третини (29%) є сестра-геймер, а 21% сказали, що грає їхня дочка. Тільки 17% геймерів наголосили на необхідності залучати більше жінок в своє ігрове співтовариство; серед відповівших таким чином було 17% чоловіків, 16% - жінок. Чверть опитаних підлітків вважають, що потрібно створювати більш сприятливе середовище для жінок-геймерів.

Геймери не зациклені на іграх

Всупереч застарілим стереотипам про відокремлений і одноманітний способ життя геймерів, багато учасників опитування говорили, що у них багато різноманітних інтересів. Коли вони не грають, то займаються музикою (63%), проводять час з сім'єю (59%) або з друзями (55%). Також вони багато подорожують (50%), читають і самі пишуть (46%).

Ігри дозволяють поліпшувати навички

Гра - це не просто проведення часу - вона допомагає відточувати корисні навички. Чотири з десяти респондентів вважають, що ігри допомогли їм розвинути стратегічне мислення (39%), поліпшити координацію рук і очей (37%) і прискорити реакцію (36%). Свої командні навички поліпшили 27%, лідерства - 18%. Це узгоджується з дослідженнями, проведеними Королівським технологічним інститутом в Мельбурні, Австралія, яке виявило, що підлітки-геймери отримували оцінки вище середніх на міжнародних іспитах з математики, читання і по ряду наук.

Чим більш просунутими були геймери, тим з більшою ймовірністю вони згадували про те, що ігри допомагали їм розвиватися: 54% серед гравців-профі проти 30% новачків. Схожа ситуація і з технічними навичками: серед профі 42% є досвідченими технічними фахівцями і тільки 14% серед новачків.

Геймери готові до жертв заради гри

Геймери грають від шести до дев'яти годин на тиждень (по медіані), серед них 25% грають 10-19 годин в тиждень, а 21% - грає 20 і більше годин на тиждень.

Геймери могли відмовляти собі в сні (37%) і в харчуванні (18%) заради ігор. Проте, сьогоднішні геймери навряд чи відмовляться від своїх соціальних зобов'язань заради ігор: тільки 23% готові проміняти свята на комп'ютерні ігри, 21% - свята друзів, по 18% - день народження одного з членів сім'ї і важливе спортивне змагання. Від солодощів заради гри готові відмовитися 28%, від улюбленого телешоу і від соцмереж - по 23%. Як і очікувалося, до перерахованих жертвам більш схильні молоді гравці (до 39 років).

Цікаво, що програш мало кого сильно лякає. Тільки для 23% респондентів програш в напруженому матчі - це гірше, ніж якщо у улюбленого гаджета розрядилася батарея. Для 20% - гірше, ніж пробки, і для 19% - гірше холодного душу.

Віртуальна реальність

Ринок віртуальної реальності інтенсивно розвивається, і багато хто з VR гарнітур і VR-систем стають все більш доступними. Однак лише 30% респондентів заявили, що вони грають у віртуальній і / або доповненої реальності від 6 годин на тиждень. При цьому на питання про те, чого вони найбільше чекають від майбутнього ігор, майже чверть - назвали розробки в сфері VR (24%) і 20% - аркади.
Переглядів: 531 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close