DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.57.46
Головна » 2018 » Листопад » 9 » Гаджети практично не впливають на сон дітей
16.00.32
Гаджети практично не впливають на сон дітей
      Вчені з Оксфордського університету проаналізували результати американського опитування 2016 року, в якому батьки з різних штатів США відповідали на питання про своїх дітей, зокрема, скільки часу їх чада проводять біля екранів комп'ютерів, мобільних телефонів і інших пристроїв, а також - скільки часу вони зазвичай витрачають на сон. В опитуванні міститься інформація про більш ніж 50 тисяч американських дітей і підлітків у віці від шести місяців до 17 років.

Виявилося, що ті діти, які не користуються гаджетами, сплять набагато довше, ніж ті, хто проводить весь час біля екрану. Наприклад, середньостатистичний підліток, який не користувався гаджетами цілий день, витрачає на сон 8 годині 51 хвилині. А той, хто «стирчить» вісім годин перед екраном, спить 8 годину 21 хвилину.

Вчені відзначають, що кожну годину, яку дитина проводить біля екрану гаджета або телевізора, в середньому скорочує його сон від 3 до 8 хвилин. На думку дослідників, ця різниця занадто маленька, щоб говорити про серйозний вплив екранів на дитячий сон. Вони рекомендують батькам, які турбуються за своїх чад, звернути увагу не на гаджети, а на регулярність сну, і зафіксувати один і той же час для пробудження і засипання.

Разом з тим, вчені підкреслюють, що дані дослідження можуть бути неточні, тому що базуються на опитуваннях батьків, які можуть бути в чомусь суб'єктивні.

Наостанок зазначимо, що дослідження Оксфордського університету вступає в протиріччя з популярним твердженням, що гаджети негативно впливають на дитячий сон. Раніше американська національна асоціація сну рекомендувала батькам забороняти дітям грати в гаджети в вечірні годинами, тому що блакитне світло екрану нібито здатне затримувати вироблення мелатоніну - гормону, відповідального за сон.

Джерело: BBC
Переглядів: 16 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: