08.02.11
Футуролог Рей Курцвейл закликав не боятися автоматизації
      Футуролог Рей Курцвейл вважає, що найближчим часом зникнуть багато професій; боятися штучного інтелекту - це нормально, хоча той переломний момент, коли комп'ютери перевершать людський інтелект, принесе чимало користі; нарешті сьогодні уряд впливає на нас менше, ніж соціальні мережі.

«У минулому ми вже не раз знищували всі спеціальності. Багато професій 1900 року існують зараз? Якби я був футуроголом в той час, наділеним даром передбачення, я б сказав: «Припустимо, що сьогодні 38% людей працює на полях; 25% працює на фабриках. Це дві третини населення. Я передбачаю, що до 2015 2% буде працювати на фермах і 9% - на фабриках ». І всі б почали говорити: «О Боже, ми втратимо роботи!», На що б я відповів: «Не переживайте, замість кожного скороченого робочого місця ми створимо нові, більш кваліфіковані». Однак потім люди б запитали: «Які?», І я б зміг відповісти тільки: «Ну, я не знаю. Ми ж їх ще не винайшли», - пояснює Курцвейл. - І ця невизначеність сьогодні породжує великі політичні проблеми: так, дуже багато людей сьогодні працюють далекобійниками, і ми вже розуміємо, що з часом всі вони позбудуться своїх робочих місць. При цьому ви не можете сказати, які робочі місця з'являться замість, оскільки ми не знаємо, які галузі та індустрії з'являться в майбутньому».

На думку футуролога, політичні рішення останнім часом вже не роблять значного впливу на людей і на технологічний прогрес, і в майбутньому технології повністю змінять суспільство і держави.

«Влада і вплив урядів знижуються через величезної сили соціальних мереж і економічних тенденцій. Відбуваються якісь проблеми в пенсійному фонді Іспанії - і весь світ це відчуває, на це реагує. Я думаю, що сьогодні такі тенденції впливають на нас сильніше, ніж рішення, прийняті у Вашингтоні та інших столицях. Я не кажу, що вони не важливі, але насправді вони не впливають на основні тенденції, про які йде мова. Зауважте, навіть те, що трапилося в XX столітті - Перша і Друга Світова війна, Холодна війна і Велика Депресія, - не відбилося на дуже плавній траєкторії технологій», - говорить експерт.

Що стосується постійних дебатів навколо небезпеки штучного інтелекту і ризику, який він несе людству, то Курцвейл згоден з потенційною небезпекою цієї технології, але не бачить підстав для паніки.

«Технології завжди були двосічним мечем: вогонь не тільки зігрівав нас, але і спалював наші будинки. Так і тут: очевидно, що розвиток технологій в цілому поліпшило життя безлічі людей, хоча і посилило деякі негативні тенденції, - говорить він. - Хоча, звичайно, багатьом здається, що все стає гірше, але це тому, що негатив закладений в нас еволюцією: для виживання дуже важливо звертати увагу на погані новини. Шерех в траві може виявитися хижаком, і краще звернути на це увагу.

Всі технології - це ризик. А найбільш потужні з них - біотехнології, нанотехнології та ШІ - це потенційний ризик для виживання. Разом з тим, мені здається, що якщо звернутися до історії, то можна зрозуміти, що допомоги від технологій ми отримували більше, ніж шкоди».

Джерела: hightech.fmFortune
Переглядів: 378 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close