DVI

Вівторок, 24.04.2018, 02.01.23
Головна » 2016 » Грудень » 11 » FS.to заробляв від 500 тис. до 1,5 млн грн на місяць і закрити його вдалося не за піратство, а за несплату податків
22.44.33
FS.to заробляв від 500 тис. до 1,5 млн грн на місяць і закрити його вдалося не за піратство, а за несплату податків
      Глава Департаменту кіберполіції МВС України Сергій Демедюк дав інтерв'ю профільному виданню «Телекритика», в якому поділився своїми думками з приводу закриття великих українських ресурсів з нелегальним контентом - FS.to, EX.ua і Torrents.net.ua. З повним текстом інтерв'ю можна ознайомитися, ми ж виділили найважливіші моменти.

Отже, за словами головного кіберкопа, на закриті ресурси поскаржилася «консолідована група» зарубіжних і українських правовласників, надавши цілий список сайтів, які порушують їх права. При цьому FS.to вдалося закрити не тому, що він займався піратством, а завдяки претензіям Податкової, так як сайт не платив податки з прибутку від продажу реклами. За словами Сергія Демедюка, на рекламі даний ресурс заробляв в середньому 500 тис. до 1,5 млн грн на місяць.

 
«FS заробляв в середньому 0,5-1,5 млн грн в місяць»
Представник кіберполіції також упевнений, що FS «відродиться», так як у нього багато відгалужень і запасних серверів за межами України. Щоб уникнути подібного розвитку, українські кіберкопи планують розвивати практику вилучення серверів за кордоном за процедурою міжнародного правопоручення, щоб у піратів не було можливості відновити дзеркала або запасні сервера.

За словами Сергія, українським користувачам піратського контенту рано чи пізно доведеться звикнути до думки, що за контент потрібно платити, так як це продукт, виробництво якого коштує грошей. При цьому він зізнався, що раніше сам дивився кіно на EX.ua, але в якийсь момент прийшов до думки, що за це теж треба платити.

 
«Раніше я теж дивився фільми на EX.ua. А потім прийшло усвідомлення, що за це потрібно платити »
Цікаво, що виробники софта обрали іншу тактику впливу на користувачів нелегального ПО. Якщо раніше вони закидали поліцію скаргами, то тепер намагаються мотивувати користувачів переходити на легальне ПЗ, пропонуючи знижки на такий софт. При цьому Сергій відзначив, що найчастіше зараз можна знайти безкоштовні аналоги дорогих платних програм і навіть пообіцяв викладати посилання на такий софт на офіційному сайті кіберполіції.

Цікаво, що після закриття FS.to окремі користувачі звинуватили кіберполіцію в тому, що вона «працює на Росію», так як нібито змушує їх реєструватися в російській соцмережі «ВКонтакті», де дуже багато нелегального контенту. При цьому Сергій Демедюк зазначив благородство представників FS.to, що не намагалися штучно створити негативну думку, як робив в момент закриття EX.ua. До речі, чутки про те, що серед власників ресурсу EX.ua значилися представники «сім'ї Януковича» не підтвердилися.

 
«Ми не повинні йти по шляху Росії і блокувати зарубіжний контент (ту ж соцмережу «ВКонтакті», наприклад) - це неправильно. Крім того, інтернет так не працює. Ви не можете заборонити всі. Тобто технічно можете, але на дуже короткий період. Користувач швидко вчиться, як обійти будь-які блокування.»
На питання про те, чи буде кіберполіції України переслідувати користувачів за поширення або скачування піратського контенту, Сергій Демедюк відповів, що така схема в нашій країні не працюватиме. Він прагне, щоб в Україні були розроблені дійсно адекватні закони і нормативні акти, які б влаштували і споживачів контенту і правовласників.

На його думку, в майбутньому є два варіанти розвитку подій: або наші правовласники домовляться з українськими піратами, і ті почнуть виплачувати їм хоча б мінімальні роялті, або медіагрупам потрібно домовлятися з російськими правоохоронцями, щоб ті блокували сайти РФ. Якщо правовласники допустять переїзд українських піратських ресурсів в Росію - це буде їх упущення.

При цьому Сергій вважає, що українські пірати хочуть легалізуватися, так як під час документування діяльності FS.to були виявлені «абсолютно білі компанії», які повинні були легально працювати з правовласниками. Також він вважає, що піратські сайти фактично підтримують великий український і зарубіжний бізнес, розміщуючи там рекламу.

 
«Проблема якраз в тому, що правовласники не можуть домовитися між собою. Наприклад, якісь медіагрупи скаржаться на піратський сайт, а інші - ні, тому що він платить їм роялті. При цьому правовласник може вимагати від нас покарати порушника, але коли справа доходить до суду, укладає з ним угоду і відкликає скаргу.»
Пірати стверджують, що медіагрупи хочуть, щоб легалізовані ресурси платили їм нечувані суми в мільйони гривень, причому наперед. Хоча вони чудово розуміють, що українці в своїй масі поки не готові платити навіть 10 гривень за перегляд фільму, так як просто немає такої звички. Але правовласники хочуть отримати прибуток відразу і не замислюються над тим, що населення потрібно спочатку навчити платити за продукт. При цьому всі розуміють, що закордонні сервіси все одно зайдуть сюди, це чесна конкуренція.

Джерело: Телекритика
Переглядів: 173 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: