13.11.19
Freelancehunt розповів, як змінився ринок фрілансу в Україні за 2017 рік
      Згідно з даними українського фріланс-сервісу Freelancehunt.com, зміни податкового законодавства та інші чинники викликали помітні зміни в сегменті віддалених працівників. Зокрема, у порівнянні з минулим роком кількість фрілансерів збільшилася на 25%, тоді як замовників стало більше вже на 31,5% - в 2016 році було зареєстровано 65 тис. роботодавців, а в 2017 році - вже майже 95 тис.

В результаті власники бізнесу сумарно вклали в розробку своїх проектів на 50 млн гривень більше, ніж в минулому році. З одного боку, це пояснюється необхідністю оптимізувати бюджет, і замість найму постійних співробітників використовувати фрілансерів для вирішення поточних завдань. З іншого - більш сильним проникненням технологій в дрібний і середній бізнес, який охоче використовує працю віддалених фахівців.

Найбільш затребуваними напрямками як і раніше залишаються програмування, дизайн та просування. На них виділяється велика частина бюджету - програмування 51,5%, дизайн 13%, SEO 12,4%; і ставиться завдань 43,6%; 19,6%; 10,7% - відповідно.

Найбільш високооплачуваними спеціалізаціями залишаються програмування і розробка мобільних додатків. Незважаючи на те, що все більше клієнтів воліє користуватися мобільними пристроями, розробка мобільних додатків за кількістю завдань залишилася практично на колишньому рівні з минулим роком - 1% замовлень і 4,5% бюджету.
Для оплати проектів замовники використовують в основному Приват24 і платіжні картки. Приват24, як і раніше, лідер серед способів оплати - через нього сплатили 42%. За допомогою карт Mastercard платили 26,3% (на 6,8% більше), Visa - 22,5% (на 4% більше) користувачів. Також незначно збільшився відсоток оплат через Webmoney - 8,1% і Bitcoin - 0,7%.

Уподобання виконавців по отриманню оплати особливо не змінилися. Частка тих, хто отримував виплати на карти Приватбанку зросла на 1% до 90,5%. За допомогою Webmoney оплату отримали 3,4% фрілансерів. Далі в рейтингу йдуть інші банки, але з дуже малою часткою - близько 6% - лідером серед них є Райффайзен Банк Аваль (1%), далі йдуть Ощадбанк (0,8%), Альфабанк (0,7%), Укрсиббанк (0 , 7%) і ін.
Порівнюючи показники 2016 і 2017 років можна спрогнозувати подальше зростання ринку українського фрілансу. У поточному році попит зростав швидше за пропозицію, що говорить про затребуваність віддалених фахівців для українського бізнесу, при цьому не можна говорити про дефіцит пропозиції, так як тільки на платформі Freelancehunt.com кількість фрілансерів наближається до позначки в чверть мільйона.

Джерело: Freelancehunt
Переглядів: 340 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close