DVI

Субота, 21.04.2018, 12.29.16
Головна » 2016 » Серпень » 21 » Французький програміст візуалізував Вікіпедію у вигляді інформаційного всесвіту Wikiversity
17.30.14
Французький програміст візуалізував Вікіпедію у вигляді інформаційного всесвіту Wikiversity

      Автори нового проекту Wikiverse вирішили наочно показати зв'язки між розділами, підрозділами і окремими статтями Вікіпедії. Для цього була створена візуальна модель інформаційного всесвіту Вікіпедії.

Вся онлайн-енциклопедія (англомовна версія) представлена у вигляді кулі, всередині якої розміщуються сузір'я і кластери сузір'їв - статті схожої тематики. Це можуть бути матеріали про певний час історії людства, образотворче мистецтво, сферу технологій або будь-яких інших темах.


Автором проекту є французький програміст Оуен Корнек (Owen Cornec). Він почав формування «Вікі-всесвіт» з 50 тисяч статей, поступово довівши їх кількість до 250 тисяч.

«У цьому всесвіті статті пов'язані фізично за допомогою програмної симуляції. Мільйони залінкованних один на одного сторінок, створені тисячами редакторів ресурсу, формують "сузір'я". Статті схожих тематик показуються у вигляді кластерів». - Зазначив автор проекту.

Наприклад, навколо «зірки» Вільяма Шекспіра розташовуються статті про його роботи, життя, театрі «Глобус». Поруч розташовується і матеріал про серіал MTV «Фальсифікація». Чим сильніше залінковані окремі статті, тим ближче вони знаходяться один до одного.

Прорахунок тривимірної сфери, побудованої на основі всіх матеріалів Вікіпедії зайняв би надто багато часу. Тому творець проекту обмежився 5% інформації, яка міститься в англомовній Вікі. Крім цієї моделі вибрати можна і менш складні - маленьку (1% всіх статей) і середню (2%). Wikiverse, за задумом її творця, може використовуватися не тільки в якості розваги, а й як аналітичний інструмент.

Джерело: Geektimes
Переглядів: 153 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: