13.40.08
Фотографи. Як відрізнити профі від любителя.

      Прогрес, крокуючий величезними семимильними кроками, зробив фотографію загальнодоступною. Якщо раніше фотографи сприймалися, щонайменше, як алхіміки, які возилися у ванній з проявниками, закріплювача при червоному світлі, купували купу апаратури і підходили до кожної окремо взятої фотографії як художник до коханої картини, то тепер все не так.

Якщо на вас неминуче насувається якась значна подія, наприклад, весілля і без фотографа ну ніяк не можна, то абсолютно точно і напевно, що справжнього професіонала від вас приховають численні любителі, школярі бажаючі підзаробити та інші люди, які вже задовбали своїх родичів і ті порадили їм піти пофоткати кого-небудь ще. Як же відрізнити професіонала від непрофесіонала?

1. У кожного поважаючого себе фотографа повинен бути сайт.

Не сторіночка вконтакті, що не візитка, де намальований здоровенний об'єктив, а саме грамотний сайт з його знімками, причому сайту повинен бути не один рік, а знімків не 3-5 штук. Професіонал також зазвичай приносить з собою портфоліо, і показує альбоми зі своїми знімками. Якщо ви дуже допитливий, то непогано буде поцікавитися, як він прийшов у фотографію, чи давно їй займається.

2. Грунтовна бесіда перед замовленням ваша краща зброя.

Не соромтеся, ви ж заплатите йому гроші. Запитайте, чим він буде знімати, підгляньте в інтернеті і позадавайте складні питання про витримку і розсіювання світла, якщо отримаєте нерви і невиразне бурмотіння - сміливо ставте «незалік» такому «студенту» і шукайте наступного кандидата.

3. Приготуйтеся до того, що професіонал візьме дорого.

Новачки також можуть задирати ціни - однак вони дуже легко йдуть на поступки, тому зниження ціни у півтора - два рази повинно вас насторожити. Професіонал дорожить своїм часом, у нього завжди купа замовлень і він не буде сильно скидати ціну, а просто замінить ваше замовлення іншим.

4. Термін віддачі готових фото.

Не купуйтеся на занадто швидку віддачу матеріалу - це означає що обробляти і сидіти над кожною вашою фоткою особливо ніхто не буде, непрофесіонал в гіршому випадку від балди накладе фільтри, в кращому - прожене всі через єдиний алгоритм дій в фотошопі, який йому написав знайомий професіонал. Проте довго чекати фото теж дуже втомлює, золота середина - два - три тижні.

5. Не зайве буде подивитися на зовнішній вигляд фотографа.

Аматор може з'явитися з одним фотоапаратом, крім якого в нього власне нічого й немає. Професіонал же принесе кілька фотоапаратів, пару запасних флешок і об'єктивів, особливо круті товариші приносять з собою спалах і лампи, хто знає, може знімати доведеться там, де дуже темно? У підсумку, якщо щось піде не так, всі будуть чекати півдня, поки любитель збігає додому за новим фотоапаратом або флешкою, а профі просто зробить перерву на пару хвилин, щоб використовувати запасний варіант.

6. Швидше за все, любитель буде захоплюватися всім перерахованим вище.

Він не буде робити критичних зауважень з приводу макіяжу, і не буде годинами водити за руку і показувати, як встати або як не загороджувати йому пейзаж. Професіонал теж може бути ввічливим, однак пред'явить високі вимоги до своєї роботи і змусить попітніти клієнтів, адже він звик, щоб у нього виходив на виході шедевр.

7. Не зайве буде перед замовленням фотографа відвідати у вашому місті виставки фотографів.

Професіонали, як правило, шанують мистецтво фотографії та виставки для них дуже важлива частина їхнього життя. Тому їх роботи, та й вони самі на виставці будуть, чого не скажеш про любителів.

Переглядів: 314 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close