DVI

Середовище, 24.01.2018, 03.34.30
Головна » 2017 » Вересень » 16 » Ford замаскувала водія під крісло, щоб випробувати світлову систему оповіщення пішоходів для безпілотних автомобілів [відео]
13.15.52
Ford замаскувала водія під крісло, щоб випробувати світлову систему оповіщення пішоходів для безпілотних автомобілів [відео]
      Компанія Ford розробила сигнальну систему, яка покликана сповіщати пішоходів та інших учасників руху про те, що в наступний момент зробить безпілотний автомобіль. І щоб випробувати її розробники не стали виводити на реальні вулиці свої прототипи Ford Fusion Hybrid, а вирішили замаскувати водія звичайного фургона Ford Transit Connect під крісло, щоб домогтися найбільш природної реакції від пішоходів, які думали, що перед ними повністю автономний автомобіль.

Випробування проводилися спільно з інститутом транспорту Вірджинії, при цьому творці системи хотіли добитися однозначного розуміння сигналів оточуючими. Для цього вони закріпили дванадцять світлодіодних блоків в самому верху лобового скла - на тому рівні, де зазвичай знаходяться очі пішоходів і велосипедистів, що дозволяє встановити зоровий контакт найбільш природним шляхом.
Індикатори світяться постійно, якщо автомобіль пересувається в безпілотному режимі або пульсує з різною швидкістю, коли «бачить» пішохода і збирається пропустити його або планує розпочати рух після того, як людина перейшла дорогу. Якщо за кермом сидить людина, то він може просто махнути рукою, пропускаючи пішохода, проте коли переходить дорогу людина не спостерігає за кермом водія, йому досить важко правильно інтерпретувати сигнали, особливо, якщо він бачить їх вперше.

Творці системи вибрали світлові сигнали, а не текстові екрани для того, щоб зробити її найбільш універсальною, адже кількість мов дуже багато, причому далеко не всі жителі Землі добре знайомі з тією же англійською. При цьому вони не стали використовувати колірне кодування, так як зелений-червоний вже закріплений в пам'яті за світлофорами, а білий-жовтий-червоний - за відповідними сигналами автомобіля.

Під час тестів автомобіль проїхав більше 1800 миль, а «водій-крісло» провів за кермом сумарно понад 150 годин. За словами випробувачів, окремих випадків непорозуміння уникнути не вдалося, проте в цілому їм вдалося зібрати досить багато інформації, яка дозволить поліпшити розроблену систему.

Відзначимо, що над аналогічними проектами працюють і інші компанії, зокрема, Google запатентувала власні способи взаємодії самоврядних автомобілів з пішоходами.

Джерело: Ford
Переглядів: 154 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: