10.00.31
ФАС і Google уклали мирову угоду. Пошуковий гігант заплатить всі штрафи і дозволить попереднє встановлення стороннього ПО і служб на Android

       Як повідомляє джерело, Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії і американська корпорація Google уклали мирову угоду і, тим самим, владнали суперечку, яку ініціював «Яндекс» в 2015 році. Як відомо, останнім не подобалося, що Google попередньо встановлювати в своїй ОС Android власні програми та сервіси, але при цьому обмежує установку рішень сторонніх розробників.

За досягнутою сторонами домовленості Google виплатить штраф у розмірі $ 7,8 тис., який ФАС наклала на неї в серпні 2016 року за порушення антимонопольного законодавства. Крім цього, Google виплатить додатково ще два штрафи на загальну суму $ 17,9 тис. за невиконання розпорядження ФАС. В рамках домовленості сторони відкликають всі позови один до одного із судів.

Але головне в цій справі інше - Google також погодилася більше не вимагати встановлювати на смартфони тільки свої програми, але не обмежувати попередню будь-яких конкуруючих пошукових сервісів, в тому числі за замовчуванням. Відповідні зміни будуть внесені до контрактів з російськими постачальниками апаратного забезпечення найближчим часом. Користувачі (в тому числі діючі) зможуть вибрати, чи хочуть вони користуватися пошуком Google, «Яндекса» або іншій компанії, яка укладе відповідний договір з розробниками Android.

Угода поширюється на пристрої, призначені для продажу в Росії, і буде діяти протягом 6 років і 9 місяців.

Дана угода, що знаменує фактичну перемогу «Яндекса» і ФАС над Google може стати небезпечним для останньої прецедентом і мати негативні наслідки для її бізнес-моделі, які поширяться далеко за межі російського ринку. Справа в тому, що аналогічна справа зараз слухається в Європі. Нагадаємо, в 2016 році європейський антимонопольний регулятор звинуватив Google у зловживанні домінуючим становищем Android на ринку мобільних ОС.

У «Яндексі» сподіваються на відновлення конкуренції в Європі і порівнюють цю справу зі справою ЄС проти Microsoft, за яким у 2010 році в операційній системі Windows з'явилося вікно вибору браузера за замовчуванням. Google підтримувала це рішення; поточну справу проти Google в Європі ініціювала група компаній, в числі яких була Microsoft.

Джерело: meduza
Переглядів: 566 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close