15.00.28
Facebook запустив у Франції антіфейковий фільтр перед президентськими виборами
      Поки неясно, яким буде результат розгляду недавнього звернення Міністра інформаційної політики України до адміністрації соцмережі Facebook з приводу впровадження для українського сегмента анти фейкових механізмів - за аналогією з США і Німеччиною. Тим часом, компанія Марка Цукерберга почала активніше боротися з поширенням неправдивих новин у Франції.

Відповідна процедура фактчна - перевірки публікацій ЗМІ і заяв політиків на відповідність дійсності з використанням підтверджених свідчень і даних - була запущена напередодні президентських виборів разом з рядом місцевих авторитетних ЗМІ. У їх число увійшли Le Monde, Agence France-Presse, BFM-TV, FranceInfo, France Médias Monde, L'Express, Libération і 20 Minutes.

Як повідомляється, тепер користувачі французької версії Facebook зможуть позначати новини в своїй стрічці як сумнівні, після чого помічені публікації відправлять на перевірку на спеціальний портал. Якщо не менше двох видань підтвердять, що новина не відповідають дійсності, то для всіх користувачів публікація буде супроводжуватися прапорцем «оскаржити незалежними фактчекерами».

 

 

Аналогічну перевірку також запустив Google, який створив платформу CrossCheck. Партнерами пошукача стали провідні французькі ЗМІ.

У грудні 2016 року Facebook запустила аналогічну процедуру в США, партнерами стали ABC News, Associated Press, FactCheck.org, Politifact і Snopes. Через місяць проект стартував в Німеччині за сприяння Correctiv. Подібні спільноти планують створити і в інших країнах. Чи з'явиться в майбутньому подібне товариство в Україні, як того хоче наше Міністерство інформаційної політики, покаже час.

Джерело:
The Verge і meduza
Переглядів: 596 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close