DVI

Четвер, 22.03.2018, 05.55.42
Головна » 2016 » Листопад » 16 » Facebook і Google очистять свої рекламні мережі від сайтів фейкових новин
13.00.50
Facebook і Google очистять свої рекламні мережі від сайтів фейкових новин

      Навесні цього року американський психолог Роберт Епштейн опублікував результати свого багаторічного дослідження. Тоді йшлося про те, що маніпулювання видачею Google може змінити думку виборців в США до 80%. Як відомо, 8 листопада в США відбулися чергові президентські вибори, в яких кандидат від республіканців Дональд Трамп переміг свого суперника від демократів Хілларі Клінтон. Протягом усієї передвиборчої кампанії в США Facebook і Google звинувачували в розміщенні помилкових новин (звільнена з-за підтримки Хілларі Клінтон співробітниця телеканалу Fox, розслідується справа про електронне листування Клінтон агента ФБР і т.д.), але після виборів скандал швидко почав набирати обороти і вийшов на новий рівень. Реакція з боку Facebook і Google не змусила себе довго чекати.

Практично одночасно Google і Facebook анонсували додаткові заходи, націлені на боротьбу з помилковими новинами. Точніше кажучи, Google пообіцяла обмежити показ рекламних оголошень на сторінках, які містять неправдиву або перекручену інформацію, шляхом внесення відповідних змін правила використання сервісу AdSense. У той же час представник Facebook в повідомленні Wall Street Journal заявив, що недобросовісні новинні джерела вже відсторонені від рекламних інструментів соцмережі, а чорний список розповсюджувачів фейків продовжує поповнюватися.

Днями засновник і глава соцмережі Марк Цукерберг заявив, що має намір боротися з поширенням фейків, хоча до цього називав припущення про вплив вигаданих новин на результат голосування «божевільною ідеєю». Також він повідомив, що команда вже зайнялася розробкою сервісу, позначати імовірно неправдиві новини. Як повідомляє видання Gizmodo з посиланням на джерела в Facebook, додаток здатний ідентифікувати неправдиві новини було готове ще в початку 2016 року, але його запуск був відкладений. За словами джерела, це сталося через страх «розладнати консерваторів після ситуації з блоком "Популярне". У травні у відповідь на звинувачення в політичній упередженості Facebook зробив алгоритм виведення новин в розділ «Популярне» більш автоматизованим. До цього вміст блоку більшою мірою залежало від модерації співробітників Facebook, що стало приводом для звинувачень в необ'єктивній подачі порядку денного. На тому ж Gizmodo публікувалася стаття, в якій колишні співробітники соцмережі розповіли про те, що їм доводилося прибирати з розділ «Популярне» новини про республіканців і складати список практично вручну.

Джерело: TNW і TJ
Переглядів: 121 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: