12.00.14
Європарламент схвалив скасування віз для України

      Як і очікувалося, вчора Європейський парламент переважною більшістю голосів підтримав рішення про безвізовий режим для України. На цьому епопея з безвізом, яка давно переросла в багатосерійний фільм, не закінчується, але інші етапи повинні бути пройдені без будь-яких труднощів і незабаром все нарешті запрацює - в цьому вже не повинно бути сумнівів.

Найближчим часом рішення про безвізовий режим для України повинна схвалити в Рада ЄС - це наступний етап. Після цього залишиться пройти ще кілька формальних процедур і, як то кажуть, справа в капелюсі. Стежити за ходом справи можна, наприклад, за допомогою сайту колибезвіз.укр. Там же є інтерактивна інфографіка, що дозволяє порівняти отримання безвізового режиму України з таким для інших країн. Є на сайті і відповіді на найпопулярніші питання про безвізовий режим.

Очікується, що нові правила подорожі в ЄС для українців вступлять в силу вже на початку літа цього року - за заявою Європарламенту, швидше за все 20 червня 2017 року, після публікації документа в офіційній пресі. Само собою, прийняття безвізового режиму не скасовує інших усталених правил і базових нормативів для в'їзду в ЄС.

Найголовніше - в'їжджати в ЄС без візи буде дозволено виключно тим, у кого є біометричний паспорт, про яких ми розповідали вже не раз. Відзначимо, що це не якісь ексклюзивні умови для України. Дана вимога діє для всіх без винятку держав, які пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиліття; та й в самому Євросоюзі давно видають виключно біометричні паспорти. Ніяких вимог щодо обов'язкової заміни звичайних паспортів на біометричні немає, так що власники мультивіз з паспортами старого зразка можуть і далі спокійно ними користуватися аж до закінчення терміну дії. Більш того, можна залишити старий паспорт і оформити біометричний як другий документ, а також і далі звертатися в посольство за візою.

Думка, що «всі ті документи, які до цих пір носили в консульство, тепер потрібно буде брати на кордон» помилково. Ніяких довідок про несудимість європейським прикордонникам не потрібні. До туристів, які їдуть в ЄС щодо безвізового режиму, вимоги точно такі ж, як і до власників візи. Всі вони є в прикордонному кодексі. Отже, згідно з кодексом, в'їзд в країни ЄС дозволений тим громадянам, які:

1) мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт і т.п.);

2) можуть обґрунтувати мету і умови перебування в ЄС;

3) мають у своєму розпорядженні достатні фінансові кошти як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином;

4) не знаходяться в переліку осіб, яким заборонений в'їзд в ЄС (мова про депортованих з держав-членів ЄС порушників із забороною в'їзду на певний термін);

5) не становлять загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров'я та міжнародних відносин.

Для тих, у кого немає біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт - потрібно мати в паспорті діючу візу.

Якщо спрощено, то в ЄС є два ключових правила для мандрівників: не працювати без робочої візи і дотримуватися так званого «правила 90 днів» (перебування в Шенгені не більше 90 днів на кожні 180 днів).

Перелік документів, про які може запитати прикордонник, залежить від мети поїздки.

 

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:
запрошення на зустріч, або інший документ, що підтверджує торгові або ділові відносини (прим: це пряма цитата, тобто ви самі вибираєте зручний і можливий документ), або квиток на виставку або збори, якщо метою поїздки є їх відвідування.    


Для туризму або приватних поїздок у вас запитають:

бронювання проживання або запрошення (не офіційна «візове», а довільне!), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів; зворотний квиток (якщо ви подорожуєте на автомобілі, це не є вимогою); маршрут або план вашої поїздки.

Але ті ж документи часом вимагають і зараз. Тобто, правила після початку дії безвіза залишаються незмінними.

Щодо «Довідок з банку» - це один з найпоширеніших міфів. Якщо знову-таки орієнтуватися на законодавство ЄС, кодекс пропонує кілька варіантів: 1) готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою);

2) тревел-чеки (застарілий і неактуальне варіант);

3) оплачене проживання і квитки;

4) фінансові гарантії сторони, що запрошує;

5) кредитні карти.

Кредитки зараз є головним механізмом зберігання і витрачання грошових коштів і в тих рідкісних випадках, коли на кордоні запитують про засоби, достатньо пред'явити карту міжнародних платіжних систем. Рідко, але буває, можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку і перевірити баланс, так що краще, щоб на карті були кошти.

В цілому після вступу нових правил в дію їздити в ЄС має стати набагато простіше. Так, перший час будуть якісь дрібні складності на зразок перевантажених пунктів пропуску та більш ретельних перевірок, але після декількох виїздів перевірки пом'якшать, а черги зменшаться.

Джерело: УП

Переглядів: 343 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close