09.00.47
eSim в Україні: що це таке і як ним скористатися?
      Незважаючи на всі переваги, нових технологій не завжди вдається швидко витіснити старі. Це особливо характерно для SIM-карт, які роками не змінювалися незважаючи на появу нових, більш компактних форматів. Зараз же новий стандарт eSIM і зовсім дозволяє відмовитися від фізичної картки, замінивши її віртуальною. Але поки його підтримка є не у всіх моделях смартфонів, а серед українських операторів тільки дві компанії пропонують можливість використовувати eSIM. Тому давайте детальніше подивимося, що являє собою ця технологія, в чому її плюси і мінуси і як працює eSIM в Україні.

Щоб зрозуміти, чому ця технологія все частіше зустрічається в нових смартфонах, слід побіжно пробігтися по еволюції SIM-карт в цілому. Почнемо з того, що у перших мобільних телефонів зовсім не було ніяких карт: їх програмував оператор і потім номер зберігався у внутрішній пам'яті пристрою. У той час поміняти оператора або телефон було справжньою епопеєю, яка могла займати кілька тижнів.

Саме тому, в 1991 році вирішили вводити сім-карти, які дозволили б використовувати свій телефон в мережі будь-якого оператора, а свою «учетку» (тобто сам номер) залишати на руки, спокійно змінюючи пристрої. Перші сім-картки були розміром майже з банківську карту, але так як з часом телефони і модеми ставали все компактніше, то і «сімки» зменшувалися разом з ними. Все дійшло до того, що приблизно в середині минулого десятиліття формат nano-SIM став головним в більшості смартфонів.

Приблизно в цей же час почався перший сплеск буму «інтернету-речей»: і якщо в той же холодильник або котел можна було вставити SIM-карту, то ось зі смарт-годиниками і подібною дрібною технікою цього не виходило. Тому виробники придумали вбудовану SIM-карту eSim: і якщо 35 років тому подібні чіпи були прив'язані тільки до одного оператора, то зараз їх можна змінювати після клацання пальця.

Сьогоднішні вбудовані SIM-карти підтримують віддалене завантаження: це суттєво економить час і гроші для тих, хто використовує розумні пристрої в великих кількостях для бізнесу.

Плюси і мінуси eSim

Як у всього в нашому світі, у цій технології є свої переваги і недоліки.

До позитивних можливостям eSim можна віднести:

  1. Економію місця в смартфоні: вбудована SIM-карта практично вдвічі менше звичної нам nano-Sim, завдяки чому виробники можуть більш ефективно використовувати місце всередині пристрою;
  2. Менша кількість отворів - а значить телефон або будь-який інший пристрій буде більш волого і пилозахищені;
  3. Щоб поміняти оператора, не потрібно йти в магазин за новою SIM-картою - все робиться віддалено;
  4. На одній картці можна зберігати до 5 віртуальних номерів одночасно, що дуже сподобається людям, яким за службовим обов'язком потрібно мати кілька номерів;
  5. eSim не потрібно вставляти самостійно - відмінна новина для тих, хто кожного разу при зміні телефону боїться поламати лоток SIM-карти;
  6. Новий гаджет можна налаштувати на поточний номер, підключивши його до свого облікового запису. Тобто, можна буде користуватися одним і тим же номером на декількох пристроях одночасно. Правда поки що така функція не працює в Україні.
  7. eSim дозволяє віддалено налаштувати будь-який пристрій. Наприклад, якщо ви їдете на довгий час в іншу країну, то можете укласти контракт з одним з місцевих операторів і почати користуватися новим номером ще перебуваючи вдома.
  8. При крадіжці пристрою злодій не зможе викинути SIM-карту, тим самим приховавши розташування мобільного. Щоб завантажити новий профіль, йому потрібно буде ввести пароль зі старого.

До основних недоліків eSim можна зарахувати:

  1. Неможливість поставити таку SIM-карту в будь-який телефон: новий гаджет теж повинен підтримувати цю технологію. При цьому, близько години ви будете перебувати поза мережею, так як оператору потрібно буде час, щоб перенести номер на інший пристрій.
  2. Поки що eSim використовується далеко не скрізь. Станом на початок 2020 року, технологію підтримують тільки кілька топових флагманів: до повного впровадження технології в звичайне життя пройде ще мінімум 3-5 років.

Де вже використовується eSim?

Поки що, найактивніше електронні SIM-карти впроваджує компанія Apple. Сьогодні, eSim присутній в наступних моделях:

  • iPhone Xs, Xs Max , Xr (iOS 12.1 і вище);
  • iPhone 11 , 11 Pro, 11 Pro Max ;
  • iPad 2019, iPad Pro 11 і 12,9, iPad Air 2019 , iPad Mini 5 ;
  • Apple Watch з підтримкою LTE (в Україні офіційно такий годинник не продаються).

Популяризацією віртуальних SIM-карт займається і Google зі своїми смартфонами Pixel. Станом на початок березня 2020 року, цю технологію підтримують Pixel 2 і 2 XL , 3 , 3A XL , 3 XL і 4, 4 XL. Віртуальні SIM-карти також сподобалися Motorola, тому ми всі можемо побачити eSim в її новому смартфоні Motorolla Razr. Крім цього, нову технологію активно впроваджують Samsung з їх Galaxy Fold , S20, S20 +, S20 Ultra, Z Flip.

Цікавий факт: Samsung були першою компанією, яка впровадила eSim в свої гаджети. Зробили вони це для розумних годинників Gear S2 Classic 3G ще в 2016 році.

Також eSIM є в Microsoft Surface Pro 5 покоління і Huawei Watch 2 з LTE.

Чи працює e-Sim в Україні?

Поки що eSIM в Україні підтримують тільки два оператора: ТриМоб і Lifecell. Коли до них приєднаються Київстар і Vodafone ще невідомо.

Раніше всіх запустив eSim в Україні оператор ТриМоб: починаючи з 1 листопада у них вже можна замовити віртуальну «сімку» з тарифним планом «Інтернет М + eSim» за 250 грн. Буквально через тиждень про запуск оголосили і в Lifecell: їх картка коштує вже 150 грн, і на вибір для власників віртуальних карт надається цілих 14 тарифів, доступних на сайті оператора.

Як користуватися e-Sim в Україні?

У кожного з операторів процес підключення віртуальної SIM-карти трохи відрізняється. У Lifecell механізм підключення наступний:

  1. Перевірити підтримку eSIM на гаджеті.
  2. Купити ваучер (бувають як електронними, так і фізичними) lifecell на сайті або в магазині оператора.
  3. Відсканувати QR-код (в iOS-пристроях це робиться через «Налаштування» → «Стільникові дані» → «Додати стільниковий тариф»).
  4. Вибрати тариф.
  5. Активувати eSIM.

До ТриМоб можна підключитися за наступним алгоритмом:

  1. Перевірити підтримку eSIM на пристрої.
  2. Замовити eSIM на сайті оператора.
  3. Відсканувати QR-код, що прийшов на ваш e-mail.
  4. Набрати і зателефонувати на * 100 # для активації номера.

Сподіваємося, що незабаром підтримка eSIM в Україні з'явиться у всіх операторів, а виробники смартфонів почнуть впроваджувати цей стандарт не тільки у флагманах.

Переглядів: 177 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close