DVI

Неділя, 25.02.2018, 05.39.08
Головна » 2017 » Червень » 29 » ЄС оштрафував Google на € 2,42 млрд за порушення антимонопольного законодавства
12.00.28
ЄС оштрафував Google на € 2,42 млрд за порушення антимонопольного законодавства

      Європейська Комісія оштрафувала компанію Google на € 2,42 млрд за порушення антимонопольного законодавства ЄС. Відзначається, що Google зловживає своїм домінуючим становищем на ринку пошукових систем, надаючи незаконну перевагу іншому своєму продукту - сервісу Google Shopping.
«Те, що робила Google, є незаконним з точки зору антимонопольного законодавства ЄС. Вона не давала іншим компаніям шансу на конкуренцію по суті і впровадження інновацій. І, що найважливіше, вона позбавила європейських споживачів дійсної можливості вибору послуг і повних переваг інновацій», - заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер (Margrethe Vestager).

У Європейській Комісії зазначають, що в 2004 році Google вийшла на ринок Європи з сервісом порівняння покупок під назвою Froogle, який в 2008 році був перейменований в Google Product Search, а в 2013 році - в Google Shopping. Сервіс дозволяє користувачам порівнювати товари і ціни з різних онлайн-майданчиків і знаходити найбільш вигідні пропозиції. Коли Google запустила Froogle, на ринку існувало кілька усталених гравців. Причому, спочатку цей сервіс був не особливо затребуваний. Тоді в 2008 році Google почала впроваджувати в Європі нову стратегію, яка дозволяла просувати власний сервіс за рахунок домінування на ринку інтернет-пошуку. А конкуруючі рішення занижувалися в результатах пошуку. Це дозволило сервісу Google Shopping отримувати додаткових відвідувачів і додаткові торгові майданчики. У Європейській Комісії визнали це порушенням антимонопольного законодавства і зажадали виплатити штраф в сумі € 2,42 млрд.

Тепер Google повинна припинити свою практику протягом 90 днів або заплатити штраф в розмірі до 5% від середньодобового світового обороту Alphabet, материнської компанії Google.

Джерело: europa
Переглядів: 45 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: