17.04.28
ЄС назвав Україну однією з найбільш злісних порушниць прав інтелектуальної власності
      В Україні боротьба з комп'ютерним піратством, що є складним культурологічним феноменом сучасності, йде зі змінним успіхом. Звіти, де Україну називали найбільш піратською країною в світі і зараховували до самих злісних порушників прав інтелектуальної власності, раніше виходили досить часто. І хоча після закриття піратських онлайн-кінотеатрів FS.TO і EX.UA було докладено чимало зусиль для відновлення репутації, (наприклад, в 2019 році кіберполіція провела масштабну операцію «Пірати», закривши більше 30 піратських ресурсів), в ЄС вважають, що з захистом авторських прав в Україні все погано - гірше тільки Китай. Про це йдеться в щорічному звіті Єврокомісії.

Укладачі звіту відносять Україну до другої категорії списку пріоритетного спостереження, в який включають країни з найбільш серйозними проблемами в області захисту інтелектуальної власності. У цьому антирейтингу Україна поступається лише Китаю, який займає першу позицію. Разом з Україною в другу категорію потрапили Індія, Індонезія, Росія і Туреччина.

Серйозні системні порушення в сфері захисту та дотримання прав інтелектуальної власності завдають шкоди бізнесу ЄС, йдеться в звіті. При цьому підкреслюється, що в порівнянні з попередньою доповіддю Україна та інші країни не показали будь-якого значного прогресу у вирішенні цих проблем.

У відповідному розділі звіту, присвяченому Україні, найголовнішими проблемами в області авторських прав називаються транзит контрафактної та піратської продукції на ринки Євросоюзу і онлайн-піратство. Також згадуються проблеми, пов'язані з механізмами реєстрації торгових марок, недосконалість митних процедур, проблеми в сфері визначення кабельної ретрансляції і відповідних тарифів і відсутність належного контролю за так звані «дженериками» - медичними препаратами, що копіюють оригінальну продукцію відомих брендів.

При цьому доповідачі привітали ухвалення Верховною радою України в травні 2018 року закону №2415 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який набрав чинності 22 липня 2018 року. А ось недавно прийнятий важливий закон про «паралельний імпорт» залишився непоміченим. Мабуть, це поліпшення зарахується вже в наступному звіті.

Єврокомісія нагадує, що поліпшення механізмом захисту авторських прав є однією з ключових пунктів угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Також ЄС згадав про надання фінансування в рамках ініціативи Twinning Project, спрямованої на імплементацію договору про поглиблених і розширених зон вільної торгівлі (DCFTA) та допомогу в розробці нових законів у сфері авторських прав, і програми технічної допомоги для підтримки розвитку системи географічних зазначень в Україні.

Залишається додати, що на початку минулого року Європарламент остаточно схвалив скандальну директиву про авторське право в інтернеті, яка передбачає посилення регулювання об'єктів авторського права в інтернеті.

Джерело: Єврокомісія
Переглядів: 491 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close