08.00.59
ЄС хоче повністю відмовитися від автомобілів з ДВЗ до 2035 року
      14 липня Єврокомісія (виконавчий орган влади Європейського союзу) презентувала амбітний план щодо істотного скорочення викидів парникових газів на континенті до 2030 року до рівня 55% від значення 1990 роки (зараз вони знаходяться на рівні 76% від цього значення). Новий пакет пропозицій називається «Fit for 55», що вже стала приводом для жартів в інтернеті і, в числі іншого, передбачає відмову від нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на бензині і дизельному паливі до 2035 року.

План ще повинен бути схвалений Європарламентом і всіма державами-членами Євросоюзу, а його автори припускають, що проходження всіх стадій законодавчого процесу займе близько двох років. Якщо ж закон буде прийнятий в подальшому, то він вимагатиме до 2030 року скорочення загальних викидів CO2 від нових транспортних засобів на 55% в порівнянні з поточними рівнями (діючі норми передбачають менш жорсткі норми зі зниженням на 37,5% до 2030 року). З 2035 року їхня вуглецеві викиди повинні бути нульовими, що рівноцінно забороні на продаж в ЄС автомобілів з ДВЗ.

Як зазначає The Verge, на легкові автомобілі припадає близько 12% від загального обсягу викидів CO2 в ЄС, так що заборона може стати досить ефективним інструментом в боротьбі із забрудненням повітря і прискорити перехід на повністю електричні моделі автомобілів, що в свою чергу допоможе автовиробникам швидше окупити інвестиції в розробку і випуск таких авто. Наприклад, Volkswagen має намір до 2030 року довести частку електричних моделей в загальній структурі продажів до 70% в Європі і до 50% - в США і Китаї, а Mini, що входить в концерн BMW, хоче до 2030 року електрифікувати весь модельний ряд.

Для підтримки переходу на електричні автомобілі Єврокомісія прописала в плані пункт по зарядній інфраструктурі - вона хоче, щоб до 2025 року країни-члени ЄС встановили громадські зарядні станції на відстані не більше 60 кілометрів (37,3 милі) на основних дорогах. В кінцевому підсумку ЄС очікує 3,5 мільйона нових зарядних станцій до 2030 року і 16,3 мільйона - до 2050 року. Раніше ЄС наполягав 2050 рік, як орієнтовний термін для досягнення «вуглецевого нейтралітету». Це саме те, що, на думку вчених ООН, необхідно, щоб стримувати зміни клімату на відносно прийнятному рівні. До слова, у 2020 році відновлювана енергетика в Європі вперше обігнала традиційну (газ і вугілля) за часткою в загальній структурі генерації.

Як зазначалося вище, пропозиція ще має бути затверджене всім блоком з 27 країн. Деякі європейські держави вже оголосили про настільки ж амбітні цілі, а кілька автовиробників розробили плани щодо поетапного припинення продажів автомобілів з ДВЗ на континенті. Але ініціатива цілком може зустріти опір - наприклад, Франція розраховує повністю відмовитися від продажу бензинових і дизельних автомобілів не раніше 2040 року і шукає більше можливостей для маневру в гібридах.

Що стосується іншої частини світу, Великобританія має намір заборонити продаж бензинових, дизельних і гібридних автомобілів з 2035 року. Ці ж терміни позначила Каліфорнія і Канада. На 20-30 рік націлилися Швеція, Данія, Нідерланди та Ізраїль. На 2025 - Норвегія, де і так вже продають більше електричних, ніж ДВЗ-автомобілів.

Напередодні Мінінфраструктури України винесло на громадське обговорення законопроект, який передбачає повністю заборонити продаж бензинових і дизельних авто вже з 2030 року. Тобто, Мінінфраструктури хоче ввести заборону на п'ять років раніше, ніж ЄС.
Переглядів: 116 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close