17.00.11
Ericsson Mobility Report: до 2018 року число пристроїв інтернету речей обійде кількість мобільних телефонів

      За даними нового звіту Ericsson Mobility Report до 2018 року число IoT-пристроїв обійде кількість мобільних телефонів. Сегмент інтернету речей (IoT) буде рости швидше, ніж підключення інших пристроїв. Очікується, що в період з 2015 по 2021 рік щорічне зростання IoT-підключень складе 23%. До кінця прогнозного періоду з 28 млрд. підключених пристроїв 16 млрд. будуть припадати на IoT-пристрої.

Найбільший темп зростання прогнозується в сегменті Інтернету речей в мережах стільникового зв'язку (Cellular Internet of Things), де кількість, підключених пристроїв зросте з 400 млн. у 2015 році до 1,5 млрд. В 2021 році. найактивніше зростання продемонструють країни Західної Європи, де число підключених пристроїв до 2021 року збільшиться на 400%. Основним драйвером зростання в країнах Західної Європи стануть регулятивні вимоги, що стосуються розвитку розумних енергомереж, а також зростаючий сегмент підключених автомобілів. В цьому напрямку не останню роль зіграє розвиток європейської системи екстрених викликів eCall, яким повинні бути оснащені всі машини, починаючи з 2018 року. Трохи менш активно зростатиме кількість підключених пристроїв у Східній Європі: очікується, що до 2021 року кількість IoT-девайсів в регіоні досягне 4 млн.

«Розвиток Інтернету речей прискорюється у міру падіння ціни на пристрої і виникнення нових інноваційних програм. Комерційне розгортання мереж стандарту 5G, яке планується здійснювати з 2020 року, забезпечить додаткові можливості, які критично важливі для сценаріїв реалізації Інтернету речей. Серед них технологія «нарізки мережі» (network slicing) і можливість підключити в рази більше пристроїв, ніж це можливо сьогодні». - Прокоментував Риму Куреши (Rima Qureshi), старший віце-президент і директор по стратегії Ericsson.

Нас чекає глобальне зростання підключень до стільникових мереж. Так, в першому кварталі 2016 року число підключень до мереж стільникового зв'язку досягло 7,4 млрд., Це на 3% більше, ніж роком раніше. За 1-й квартал поточного року в стільникових мережах по всьому світу було зафіксовано 63 млн. нових підключень. За кількістю чистих підключень лідирувала Індія (+21 млн.), За якою слідували М'янма (+ 5 млн.), Індонезія (+ 5 млн.), США (+3 млн.) І Пакистан (+3 млн.). У Східній Європі кількість підключень досягло 550 млн. Очікується, що до 2021 року число підключень в світі досягне 9 млрд.


Число підключених смартфонів збільшиться до 2021 року вдвічі. Швидкими темпами зростає число користувачів смартфонів - в 1-му кварталі 2016 року у частку смартфонів довелося майже 80% всіх продажів телефонів. У 3-му кварталі 2016 року кількість підключених смартфонів перевищить число звичайних телефонів. На сьогоднішній день кількість підключень через смартфони становить 3,4 млрд. До 2021 року їх число зросте майже вдвічі і досягне 6,3 млрд. При цьому, на частку Східної Європи буде припадати більше 110 мільйонів нових підключених смартфонів.

Кількість підключень до мобільного інтернету за рік збільшилася на 20% і досягло 3,7 млрд.; тільки 1-му кварталі було зафіксовано 140 млн. нових підключень до мереж МШПД. У мережах LTE за рік відзначено 150 млн. Нових підключень, зараз число користувачів цієї технології складає 1,2 млрд., А в 2021 році до мереж LTE буде підключено 4,3 млрд. Пристроїв. У 1-му кварталі 2016 року в мережах WCDMA / HSPA зафіксовано 30 млн. Нових підключень. Зростання популярності WCDMA / HSPA пов'язаний зі збільшенням попиту на послуги мобільного інтернету і зниженням ціни смартфонів, які підтримують цю технологію. Примітно, що кількість користувачів, що мають доступ тільки до мереж GSM / EDGE, за 1-й квартал скоротилася на 70 млн. Зараз ця технологія є резервною для більшості 3G / 4G підключень, тобто використовується в місцях, де немає доступу до 3G / 4G. Згідно з прогнозом Ericsson, до 2021 року число підключень до мереж МШПД досягне 7,7 млрд., В результаті чого на МШПД припадатиме 85% всіх підключень до Інтернету. У зоні дії мереж МШПД до 2021 року буде проживати 90% світового населення. Мобільний інтернет буде доповнювати фіксований в ряді сегментів і стане домінуючою технологією в інших.



Мобільний трафік даних за рік збільшився на 60%. У найближчі роки тенденція до зростання збережеться - трафік даних в стільникових мережах буде рости із середньорічним темпом зростання (CAGR) на рівні близько 45%. Зростання буде пов'язане зі збільшенням числа підключень за допомогою смартфонів, особливо з підтримкою LTE, і збільшенням споживання трафіку в розрахунку на одного абонента. У період з 2015 по 2021 рік трафік смартфонів при скачуванні даних виросте в 12 разів. До кінця 2021 року на смартфони припадатиме близько 90% мобільного трафіку даних.

У 2021 році в США на одне активне підключення буде припадати 22 Гб споживаного трафіку, в Західній Європі 18 Гб, в Азіатсько-тихоокеанському регіоні - 7 Гб. При цьому в період з 2015 по 2021 роки в Західній Європі середньомісячний споживаний трафік в розрахунку на одного користувача виросте в 9 разів. Найбільший обсяг сукупного трафіку даних від смартфонів буде зафіксований в Азіатсько-тихоокеанському регіоні, що буде пов'язано зі зростанням числа підключень. Східна Європа опинилася на другій сходинці рейтингу за темпами зростання підключень: за прогнозами експертів, до 2021 року обсяг трафіку в цьому регіоні збільшиться майже в 9 разів і складе 18 Гб / місяць.

Основним драйвером зростання трафіку буде виступати відео - трафік відео в мобільних мережах буде рости приблизно на 55%, і в 2021 році на відео припадатиме 2/3 мобільного трафіку даних. Одночасно, буде рости трафік, що генерується користувачами соціальних мереж. Протягом найближчих 6 років щорічне зростання в даному сегменті складе 41%. Однак при цьому в 2021 році на частку соцмереж припадатиме всього 10% загального трафіку проти 15% в 2015 році, що пояснюється зростанням сегменту відео, витісняє інші категорії в загальному трафіку. Збільшення переглядів відеороликів, які будуть все частіше публікуватися в соціальних мережах і на різних сайтах, буде впливати на всі інші програми, частки яких складатимуть 19-37%. Користувачі стануть однаково часто використовувати смартфони та планшети для перегляду коротких відеороликів, в той час як для перегляду довгих роликів будуть частіше застосовуватися планшети.

Обсяг даних мобільного інтернету, що генерується підлітками на смартфонах за рахунок перегляду відео, виріс на 127% всього за 15 місяців. У поєднанні з тим, що підлітки є найбільш активною частиною населення, яка витрачає трафік на перегляд потокового відео (як по Wi-Fi, так і в мобільних мережах), робить їх найважливішою групою користувачів, за якою стоїть спостерігати операторам мобільного зв'язку.

Джерело: Ericsson Mobility Report
Переглядів: 446 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close