13.00.40
Ericsson ConsumerLab назвав 10 головних споживчих трендів 2016

      На основі ряду досліджень експерти Ericsson ConsumerLab виявили десять користувальницьких тенденцій, які стануть визначальними в 2016 році, в тому числі і в Україні. Цього року дослідження показали, що користувачі вірять, що незабаром технології штучного інтелекту будуть інтегровані в більшість об'єктів без використання екранів смартфона. При цьому половина користувачів вважає, що протягом наступних 5 років смартфони стануть «річчю з минулого», чимось на зразок касетного програвача для сучасної людини. Результати дослідження також показують, що впровадження мережевих технологій відбувається значно швидше, ніж будь-коли раніше, а новації за більш короткий період часу стають трендами.

1. Інтернет як спосіб життя. Четверо з п'яти опитаних користувачів відзначають істотний вплив інтернету на спосіб життя. Так, наприклад, при виборі продукту або послуги користувачі схильні більше довіряти іншим користувачам і прислухатися до їхніх думок. 38% опитаних вважає відгуки інших користувачів більш корисними, ніж відгуки експертів. Третина респондентів в різній мірі беруть участь в економіці спільного споживання і користуються різними сервісами: від оренди житла, велосипедів і автомобілів до особистих позик.

2. Життя в потоці. За останні чотири роки обсяг завантажуваних на YouTube відео збільшився в 10 разів - з 30 до 300 годин відео в хвилину. Разом з тим зросло і число людей, які переглядають відео на YouTube. Кожен п'ятий проводить більше трьох годин в день, переглядаючи різні відеоролики на YouTube. Для сучасних підлітків перегляд потокового відео є частиною звичайного життя - майже половина з них (46%) щодня проводить на YouTube як мінімум годину. 16% користувачів у віці від 16 до 19 років слухають потокову музику більше трьох годин на день - більше, ніж інші вікові групи.

3. Штучний інтелект замінить екрани. Сьогодні кожен другий користувач смартфонів вважає, що всього через п'ять років смартфони підуть у минуле, а їх місце займуть системи штучного інтелекту (AI). Так, наприклад, 44% користувачів вважає хорошим застосування AI в освіті, більше третини (35%) респондентів розраховує знайти в них співрозмовника і приємну компанію, а близько 40% опитаних готові звертатися до AI за порадою в галузі фінансів і здоров'я.

4. Віртуальне стає реальним. Користувачі впевнені, що віртуальна реальність (VR) буде активно використовуватися смартфонами при подачі візуальної інформації. Для більшості користувачів найбільш привабливим виявилося застосування VR у сфері шопінгу. Половина опитаних користувачів смартфонів хотіла б мати 3D-аватар, який можна було б використовувати для примірки одягу в онлайн-магазинах. У той же час, приблизно стільки ж респондентів готові і зовсім відмовитися від покупок і обзавестися 3D принтером, щоб друкувати предмети домашнього вжитку, запчастини до побутової техніки, а також їжу і харчові добавки.

5. Будинки з високою чутливістю. Протягом наступних п'яти років будинки будуть обладнані сенсорами, які зможуть підлаштовуватися під зміни, що відбуваються на вулиці, так вважають більше половини респондентів. Кожна цеглина вже на етапі будівництва буде оснащений технологіями для передачі інформації, що дозволяє домівкам «відчувати» вуличні умови і адаптуватися до них. Система кондиціонування і освітлення приміщення, а також температурний режим буде вибудовуватися відповідно до даних сенсорів.


6. Пасажири на зв'язку. У середньому по світу на дорогу з дому на роботу і назад йде на 20% більше часу, ніж на відпочинок. Люди хочуть, щоб час, проведений в дорозі, витрачався з користю. Проте в даний час користувачі незадоволені якістю доступу до інтернету в транспорті. Так, 79% українців відзначають незадовільну якість передачі потокового відео в дорозі.

7. Чати замість дзвінків. Все більше людей віддає перевагу не дзвонити, а спілкуватися за допомогою текстових повідомлень. З цієї причини в критичних ситуаціях люди частіше пишуть пости в соціальні мережі, ніж дзвонять у служби порятунку. 6 з 10 користувачів смартфонів встановили б додаток, який попереджає про надзвичайні ситуації або нещастях і надає достовірну інформацію про події.

8. Сенсори в людському тілі. Технології моніторингу наступного покоління можуть бути призначені не тільки для носіння з собою чи на собі, а й для використання всередині людського тіла. 8 з 10 користувачів зацікавлені в тому, щоб нові технології допомагали поліпшити сенсорне сприйняття (зір і слух) і когнітивні можливості (пам'ять).

9. Хакери атакують. Більшість користувачів смартфонів впевнені, що запобігти хакерські атаки і зараження вірусами навряд чи колись вийде. Однак хакерські атаки дають і позитивний ефект. Звістка про атаку, яку компанія змогла відбити, підвищує довіру користувачів. Про зростання такої довіри говорить кожен п'ятий користувач.

10. Користувачі інтернету в ролі журналістів. Обмінюючись думками, спостереженнями та ідеями, а також активно коментуючи пости, користувачі смартфонів все частіше поводяться як журналісти. Респонденти по всьому світу вважають, що можуть всерйоз впливати на життя суспільства і розраховують на те, що до їхньої думки прислухаються. 37% опитаних вважають, що публікація в інтернеті про корупцію в тій чи іншій компанії ефективніше звернення в поліцію. Більше половини (54%) впевнені, що інтернет збільшує можливості людей, відкрито публікують інформацію про протизаконну, аморальну чи суспільно-шкідливу ​​діяльності організацій з метою викриття корупції та протиправних діянь. Крім того, більшість користувачів зізнаються в тому, що сьогодні вони публікують і читають значно більше інформації онлайн, ніж 2 роки тому.


Джерело: Ericsson
Переглядів: 444 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close