DVI

Четвер, 21.02.2019, 07.36.06
Головна » 2018 » Червень » 12 » Електромобіль Tesla Roadster з пакетом поліпшень SpaceX отримає 10 компактних «ракетних двигунів» COPV по всьому корпусу
11.57.32
Електромобіль Tesla Roadster з пакетом поліпшень SpaceX отримає 10 компактних «ракетних двигунів» COPV по всьому корпусу
      Коли в минулому році Ілон Маск заявив, що електричний гіперкар Tesla Roadster отримає пакет поліпшень на основі ракетних технологій SpaceX, мало хто повірив, що мова про ракети йде в буквальному сенсі. Однак у своєму Twitter керівник Tesla підтвердив, що для «космічного» прискорення цей електромобіль дійсно оснастять 10 ракетними двигунами.

За його словами, по всьому корпусу Tesla Roadster SpaceX Edition будуть розміщені близько 10 компактних ракетних двигунів. Ці двигуни не тільки «драматично» поліпшать час розгону і максимальну швидкість, але також допоможуть електромобілю краще гальмувати і входити в повороти. Ілон Маск припустив, що завдяки цим ракетам електромобіль зможе навіть літати.

 

 

 

Трохи пізніше в наступних твітах Ілон Маск уточнив, що мова йде не про класичні ракетні або реактивні двигуни, а про технології COPV (Composite Overwrapped Pressure Vessel), при якій прискорення електромобілю буде надавати повітря надвисокого тиску, що виходить зі спеціальних COPV-сопел в необхідний момент. Як тільки посудина спорожніє, електромобіль почне «накачувати» його до повного стану за допомогою повітряного насоса для використання в наступний раз.

Керівник Tesla зазначив, що на перший погляд рішення виглядає дивним, але воно дійсно працює і відрізняється високою ефективністю. Такі ж рушії використовуються в космічних апаратах SpaceX, що розробляються для пілотованих польотів NASA. Судячи з опису, сопла цих рушіїв будуть зафіксовані в необхідних напрямках або ж будуть управлятися в залежності від ситуації.

Ілон Маск розповів, що повітряні насоси та інше необхідне для роботи COPV-двигунів обладнання займає досить багато місця, тому Tesla Roadster SpaceX Edition буде двомісній, а не чотиримісній - установку розмістять за переднім рядом сидінь. Він також зазначив, що під час роботи ракетні двигуни видають звуки, які не дуже підходять для міст, так що цілком можливо, що використовувати опцію SpaceX доведеться тільки на заміських шосе і закритих треках.

Відзначимо, що електрогіперкар Tesla Roadster був представлений в кінці минулого року, він отримав час розгону до 100 км/год на позначці 1,9 сек, максимальну швидкість 400 км/год, акумуляторну батарею на 200 кВтг, запас ходу не менше 1000 км і цінник від $ 200 тис.

Нагадаємо, що недавно чимось схожу систему показала компанія Bosch, яка запропонувала утримувати мотоцикл від падіння в разі потрапляння на слизьку ділянку дороги за рахунок мініатюрних реактивних двигунів.


Джерело:  Ілон Маск
Переглядів: 57 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: