DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.21.03
Головна » 2018 » Жовтень » 31 » Експерти EPIC представили «12 законів робототехніки»
17.00.41
Експерти EPIC представили «12 законів робототехніки»
      Група правозахисників з Центру електронної конфіденційності (Electronic Privacy Information Center; EPIC) склала зведення правил, покликаний захистити людство від загрози безконтрольного штучного інтелекту.

Цікаво, що обійтися трьома законами робототехніки, як у Айзека Азімова, у експертів не вийшло. Список з дванадцяти правил був оприлюднений на зустрічі коаліції Public Voice, створеної в 1996 році для сприяння участі суспільства в ухваленні рішень про майбутнє інтернету.

У передмові автори відзначають, що в міру поширення штучного інтелекту плоди його діяльності роблять все більший вплив на життя людини - від видачі кредиту до одержання роботи або судового вироку. Тому в даній сфері дуже важливо окреслити керівні принципи, які повинні забезпечити захист прав людини, не допустити дискримінаційних та неетичних рішень з боку автономних систем і мінімізувати ризик виходу ШІ з-під контролю.

«Потрібно переконатися в тому, що компанії приділяють достатньо уваги розробці, впровадженню та підтримці етичних норм, якими керуються системи ШІ», - заявили в EPIC.

Отже, «12 принципів етичного використання ШІ»:
 1. Право на справедливість. Розробники ШІ зобов'язані упевнитися в тому, що машина не має упереджень і не дискримінує людей за будь-якою ознакою.
 2. Право на прозорість. Люди мають право знати фактори, логіку і технології, які використовує машина для прийняття рішення.
 3. Попередня оцінка і відповідальність. Автономна система може бути розгорнута тільки після попереднього тестування, опису її переваг, цілей і виконуваних завдань; також необхідно заздалегідь позначити ризики. Розробники несуть повну відповідальність за ті рішення, що приймаються ШІ.
 4. Обов'язкова перевірка систем ШІ, взаємодіючих з фізичними об'єктами, громадськими інститутами. Перед тим, як такий штучний інтелект буде розгорнуто, незалежна публічна сторона повинна оцінити ризики і перевірити механізми контролю та безпеки.
 5. Рішення, що приймаються машиною, повинні бути точними, надійними і обгрунтованими.
 6. Розробники зобов'язані наділити автономні системи надійним захистом від несанкціонованого доступу.
 7. ШІ не має права профілювати користувачів без їх згоди.
 8. Державні відомства не мають права за допомогою ШІ привласнювати громадянам рейтингові бали (як це зараз відбувається в Китаї).
 9. Право на людське рішення - тільки люди, а не алгоритми, можуть виносити фінальне рішення.
 10. Вимога ідентифікації - організація, відповідальна за ШІ, повинна бути відома суспільству.
 11. Вимоги якості даних - компанії повинні вказувати джерело даних, на основі яких був навчений ШІ, забезпечувати їх якість і релевантність.
 12. Реалізація функції припинення роботи - компанія, яка розробила ШІ, повинна припинити діяльність системи, якщо людський контроль над нею більше неможливий.
Оприлюднивши звід правил, активісти запропонували уряду США прийняти його як керівний. Під відкритим листом підписалися понад 200 експертів і 50 організацій, включаючи Федерацію американських вчених і Проект щодо захисту інформаторів Government Accountability Project.

Джерела: TechCrunchhightech.plus
Переглядів: 19 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: