DVI

Середовище, 25.04.2018, 17.37.22
Головна » 2016 » Грудень » 21 » Експеримент голландського студента: що відбувається з вкраденим смартфоном
13.00.33
Експеримент голландського студента: що відбувається з вкраденим смартфоном
      Щороку злодії крадуть мільйони смартфонів. Не менше пристроїв користувачі банально втрачають. Коли гаджет потрапляє в руки не тих людей, його доля цілком передбачувана: він або буде проданий на барахолці / зданий в ломбард, або його пустять на запчастини. Це найпопулярніші варіанти розвитку подій. Звичайно, якийсь відсоток «пропаж» все ж повертається до своїх власників, але навряд чи таке часто трапляється.

Одного разу жертвою злодія став житель Амстердама, студент Ентоні ван дер Меєр (Anthony van der Meer). Його iPhone вкрали, а коли він опам'ятався і скористався функцією Find my iPhone, пристрій було вимкнено і більше не включалося. В той момент Ентоні стало цікаво, що відбувається з вкраденими гаджетами і він вирішив спробувати розібратися в цьому самостійно.

Він взяв інший смартфон з ОС Android і скористався додатком Cerebrus, за допомогою якого можна відстежувати місце знаходження пристрою, дзвінки, повідомлення, робити знімки і записувати відео, а також захоплювати звук мікрофоном. Додаток має працювати навіть в тому випадку, якщо смартфон скинуть до заводських налаштувань.

Ентоні деякий час погуляв по місту з стирчавшим із кишені рюкзака смартфоном-приманкою, поки той не вкрали. З цього моменту він почав відстежувати пристрій і дізнався долю гаджета і перетворив в цікаве відео, яким він і поділився в Мережі. В ході експерименту студент не тільки відстежив місце, але і зміг ближче пізнати особистість злодія, його інтереси і релігійні погляди.


Як розповідає автор сюжету, тільки в їх країні в тиждень реєструють понад 300 випадків таких крадіжок. Можна сміливо припустити, що цих випадків набагато більше, адже далеко не кожен йде писати заяву в органи правопорядку. Але сам пристрій може бути не настільки цікавим і важливим, як його вміст, адже отримавши доступ і вивчивши вашу пошту, повідомлення, фотографії та інші особисті дані, зловмисники зможуть нанести ще більше шкоди.
Переглядів: 176 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: