DVI

Понеділок, 10.12.2018, 11.41.30
Головна » 2018 » Листопад » 21 » Дрони можна використовувати як засіб перевезення органів для трансплантації
18.00.00
Дрони можна використовувати як засіб перевезення органів для трансплантації
      Після того, як пацієнту знайшли потрібний для трансплантації орган, останній необхідно якомога швидше доставити в лікарню, де буде проходити операція. Чим більше часу орган проведе поза людським тілом, тим вище ймовірність, що згодом він буде гірше працювати.

Доктор Джозеф Скалєа, що працює в Медичному центрі Мерілендського університету в Балтіморі, вирішив перевірити, наскільки добре збережуться людські органи після транспортування за допомогою безпілотних літальних апаратів. Новий спосіб дозволив би прискорити доставку і підвищити шанси на успішну трансплантацію. Вчений зібрав команду із співробітників університету, в тому числі інженерів і розробників, і організував випробування.
«Я не раз стикався з ситуацією, коли здійснити трансплантацію і врятувати життя людині було неможливо через те, що органи не виходило доставити в строк. Тому я вирішив розробити більш досконалу транспортну систему», - заявив Скалеа.
Для тестового транспортування дослідники вибрали гексакоптер DJI Matrice 600 Pro. Як перевезеного органу вони взяли нирки померлої людини з цілим переліком захворювань. Для пересадки вони не годилися, але підходили для експериментів. До проведення випробувань дослідники відібрали зразки тканин нирок для біопсії.

Щоб спостерігати за станом органів під час транспортування, вчені сконструювали безконтактний біосенсор, за допомогою якого вимірювали температуру всередині контейнера з нирками, тиск, висоту, на якій летів дрон, його місце розташування і вібрацію.

Всього автори експерименту провели чотирнадцять серій випробувань. Висота польоту дрона становила 122 метра, максимальна швидкість - 67,6 кілометра в годину. Максимальна відстань, на який дрон перевіз органи, - 4,8 кілометра, що, за словами вчених, приблизно відповідає відстані між двома міськими лікарнями.

В якості контрольного вимірювання дослідники згодом транспортували органи за допомогою літака з турбогвинтовим двигуном King Air.

З'ясувалося, що нирки пережили транспортування дроном добре: біопсія тканин, узятих після польотів на БПЛА, змін не виявила. Температура під час польотів була стабільною і трималася на рівні 2,5 градусів Цельсія, тиск теж було в нормі. Причому вібрації при польоті на дроні виявилися навіть нижче, ніж при польоті на звичайному літаку.

«Думаю, що дана технологія в майбутньому врятує чимало життів», - зазначив Скалєа.

Провести перший політ з справжнім органом, який згодом буде пересаджений людині, дослідники мають намір на початку 2019 року.

Джерело: N+1
Переглядів: 33 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: