10.31.14
Дрон з гвоздометом самостійно прибиває черепицю до даху
      Американські інженери з університету Мічігану створили дрон з цвяховим пістолетом, здатний закріплювати елементи покрівлі на даху в автономному режимі. Пристрій самостійно орієнтується щодо даху, підлітає до потрібного місця і випускає цвях з точністю близько трьох сантиметрів, розповідають автори статті, опублікованої на arXiv.org.

Як повідомляється, в основі системи лежить серійний октокоптер DJI S1000, на який інженери встановили кріплення для цвяхів пістолета з можливістю регулювання кута нахилу, що дозволяє адаптувати положення цвяхомета під дах, після чого закріпили на апараті серійний бездротовий цвяхозабивной пістолет.

Окремо автори відзначають, що вони могли б задіяти проводове живлення для БПЛА, яке б дозволило вирішити питання з обмеженою тривалістю польоту, але для даного експерименту вирішили не морочитися над цим аспектом.

У нинішньому вигляді рішення має істотний недолік - умовну автономність. Справа в тому, що для відстеження положення дрона і даху розробники використовували не вбудовану камеру, а зовнішню систему захоплення руху. Вона складається з інфрачервоних камер і сферичних маркерів, закріплених на Дроні і моделі даху з непробитою черепицею. Використовуючи дані цієї системи, безпілотник летить до заздалегідь зазначених місць даху і коригує свою траєкторію при відхиленні, після чого прикладає до потрібного місця з певною, заздалегідь зазначеної силою (її дослідники розрахували самостійно і потім занесли в ПО БПЛА) цвяхомет, робить «постріл» і переміщається до наступної точки.

Інженери провели випробування системи на даній моделі даху, причому її нахил змінювався між підходами. Тестування показало, що дрон здатний потрапляти цвяхами в трисантиметрову зону в черепиці, відведену для забивання цвяха. При цьому пристрій робить це зі швидкістю, «порівнянної зі швидкістю роботи недосвідченого покрівельника-ентузіаста».

Розробники вказують, що в майбутньому дрон можна буде оснастити по-справжньому автономною бортовою системою навігації для роботи на звичайних дахах, а також провідною системою живлення для того, щоб його робота не залежала від заряду акумулятора. Крім того, в подальшому інженери мають намір підвищити «скорострільність» БПЛА.

Згідно із задумом, ця розробка потенційно може спростити роботу покрівельника, а також зробити її безпечнішою.

Джерело: N+1
Переглядів: 515 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close