DVI

Четвер, 26.04.2018, 08.58.53
Головна » 2016 » Жовтень » 11 » Дослідження: Особливості набору тексту на клавіатурі дозволяють діагностувати хворобу Паркінсона на ранніх стадіях
08.00.26
Дослідження: Особливості набору тексту на клавіатурі дозволяють діагностувати хворобу Паркінсона на ранніх стадіях
      Група вчених з декількох мадридських університетів розробила алгоритм для оцінки динаміки розвитку хвороби Паркінсона за допомогою комп'ютерної клавіатури. Результати роботи представлені в журналі Nature, повідомляє видання «Новий Час».
Творці алгоритму використовували технологію біометрії по натисненю клавіш, яка виявляє прояви симптомів хвороби на підставі того, як змінюється набір тексту користувачем.

За умовами експерименту, кожен учасник протягом 10-15 хвилин набирав на комп'ютерній клавіатурі довільний текст. Потім на підставі середньої тривалості утримання клавіші (близько 100 мілісекунд) алгоритм становив профіль випробуваного і розраховував числовий індекс, який вказує на нормальну або дисфункціональну моторику, - він отримав назву neuroQWERTY (nQi). Результати показали значиму кореляцію між результатами тесту і об'єктивним станом пацієнтів.

«Ми вступаємо в нову еру в діагностиці хвороби Паркінсона. Наш підхід передбачає можливість діагностики за допомогою цифрових пристроїв, що використовуються в звичайному житті, тобто ми зберігаємо певну екологічність навколишнього середовища», - кажуть автори дослідження.

Відзначимо, що хвороба Паркінсона - це хронічне захворювання нейронів, яке виражається, серед іншого в треморі і проблеми з м'язами. Людям з таким захворюванням необхідно проходити регулярну апаратну діагностику, що не завжди можливо. А програмне забезпечення з новим алгоритмом може бути досить легко встановлено на домашньому комп'ютеру і при цьому для його роботи не потрібні складні датчики, достатньо звичайної клавіатури.

Нагадаємо, що це не перше дослідження з даної тематики. Більше року тому група дослідників Массачусетського технологічного інституту (MIT) припустила, що люди з порушенням рухових функцій, характерних для хвороби Паркінсона, затискають клавіші на клавіатурі на більш тривалий час. Своє припущення вчені підкріпили дослідженням на основі спеціального плагіна для звичайної клавіатури, яке довело на практиці, що люди з симптомами порушення рухової функції дійсно характеризуються відмінною від інших манерою натискання клавіш.

Джерело: Новий Час
Переглядів: 141 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: