09.00.19
Дослідження: для виробництва батарей електромобілів потрібно в сотні разів менше сировини, ніж для роботи автомобілів з ДВЗ
      У суперечках між прихильниками і противниками електромобілів часто можна зустріти доводи, що транспортні засоби з електричними двигунами надають більше негативного впливу на навколишнє середовище, ніж з ДВЗ, якщо враховувати весь цикл експлуатації. Це пояснюється тим фактом, що дл вироблення електроенергії спалюється вугілля і природний газ, а для виробництва батарей необхідні різні корисні копалини. Їх видобуток, нібито, завдає більшої шкоди навколишньому середовищу, ніж спалювання палива в двигунах.

Перший пункт уже вдалося спростувати за допомогою різних досліджень. У міру того, як багато країн освоюють альтернативні джерела енергії і відмовляються від спалювання вугілля, електроенергія поступово стає все більш «чистою». Відповідно, переміщення на електромобілях призводить до менших викидів, ніж поїздки на автомобілях з ДВЗ.

Але нафтова промисловість продовжує наполягати на те, що видобуток ресурсів для виробництва батарей так само шкідливий, як спалювання бензину.

Щоб раз і назавжди поставити крапку в цих суперечках, європейською федерацією Transport and Environment (T&E) було проведено ретельне дослідження. В його рамках порівнюються викиди шкідливих речовин, які виникають в результаті видобутку сировини для виробництва електромобілів і автомобілів, що працюють на рідкому паливі. У тому числі враховувалися фактори переробки. Адже після вичерпання ресурсу акумулятора його можна переробити і витягти різні корисні матеріали, в той час як паливо в двигунах згорає безповоротно.

З'ясувалося, що після переробки батареї електромобіля буде втрачено близько 30 кг металів. У разі автомобіля з ДВЗ маса згорілого палива буде в 300-400 разів більше.

«Середній автомобіль з ДВЗ за свій термін служби спалює близько 17000 літрів бензину, що було б еквівалентно стопці нафтових бочок висотою 90 метрів», - йдеться в дослідженні T&E.

Також наголошується, що видобуток і переробка нафти для отримання бензину також є надзвичайно енергоємною галузю нафтової промисловості. Найчастіше вони використовують ті ж енергоресурси, що і електромобілі для зарядки.

Нарешті, в дослідженні говориться, що завдяки розвитку технологій витрати сировини для виробництва батарей електромобілів будуть скорочуватися. Протягом наступного десятиліття технологічні досягнення вдвічі скоротять кількість літію, необхідного для виробництва батареї електромобіля. Кількість необхідного кобальту знизиться більш ніж на три чверті, а нікелю - приблизно на одну п'яту. У 2035 році більше п'ятої частини літію і нікелю і 65% кобальту, необхідних для виробництва нової батареї, може бути отримати в результаті переробки.

Джерело: electrek
Переглядів: 149 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close