DVI

Середовище, 25.04.2018, 09.35.09
Головна » 2016 » Жовтень » 7 » Дослідження: для бажаючих схуднути фітнес-браслети приносять більше шкоди, ніж користі
15.50.45
Дослідження: для бажаючих схуднути фітнес-браслети приносять більше шкоди, ніж користі
      Трекери відстеження активності, рекламовані як ефективний засіб мотивації для занять спортом з метою схуднення, на практиці виявилися анітрохи не корисними, а навіть навпаки, контрпродуктивним рішенням. Принаймні, про це говорить недавнє дослідження Центру фізичної активності та контролю за вагою при університеті Пітсбурга, результати якого публікує науковий журнал JAMA: The Journal of the American Medical Association.
Дослідження, в якому взяли участь понад 470 випадкових добровольців з надмірною масою тіла (до кінця дійшли 74,5%), проходило в період з 2010 по 2014 рік. Всі учасники були розділені на дві групи. Учасники першої групи щодня власноруч документували результати своїх тренувань на папері, а другі - використовували фітнес-трекери, які все робили за них.

Протягом двох років учасники дослідження дотримувалися низькокалорійної дієти, день у день виконували одні й ті ж фізичні вправи і регулярно отримували консультації і підтримку з боку співробітників Центру. Контрольне зважування показала вельми несподівані результати. Люди з першої групи, які не використали трекери, скинули в середньому 6 кг, а з другої - всього 3,5 кг. Одне з можливих пояснень настільки парадоксального результату - це те, що користувачі браслетів переоцінюють свої досягнення і можуть дозволити собі, скажімо, з'їсти зайвого в якості винагороди за успіхи.

Журналісти ресурсу Allure звернулися за коментарями до лідера ринку фітнес-пристроїв Fitbit, але дане дослідження там обговорювати не захотіли, оскільки продукція компанії в ньому не використовувалася. При цьому Fitbit висловила впевненість в тому, що її фітнес-продукція впливає на користувачів тільки позитивним чином. Також компанія не забула згадати, що на даний момент її пристрої використовуються в більш 200 дослідницьких проектах, що стосуються найрізноманітніших тем, від звичайного збору даних результатів фізичної активності до визначення способу життя і відстеження різних параметрів здоров'я.

Так чи інакше, просто слід розуміти, що жоден фітнес-трекер не допоможе чарівним чином зігнати зайву вагу і в цьому питанні краще більше покладатися на себе, ніж на електроніку.

Джерело: readwrite
Переглядів: 160 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: