07.55.52
Дослідники зуміли ідентифікувати людину за стіною за допомогою Wi-Fi і відеозапису, на якій він був зображений раніше
      Група дослідників з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі під керівництвом професора Ясамін Мостофі розробила метод ідентифікації людини, що знаходиться за якою-небудь перешкодою, за допомогою будь-якого відеозапису цієї людини і сигналу Wi-Fi. Згідно з повідомленням університету, середня точність методу складає 84%.

Метод отримав назву XModal-ID. Він передбачає використання рознесених один від одного на невелику відстань передавача і приймача Wi-Fi-сигналу та відеозапису рухів шуканої людини, отриманої будь-коли раніше. Згідно з методом, спершу на основі відеозапису складається тривимірна модель людини, яка потім використовується для моделювання змін параметрів відбитого від нього Wi-Fi-сигналу і складання еталонного графіка таких змін.

Після отримання еталона стає можливою ідентифікація конкретної людини за стіною. За допомогою передавача Wi-Fi сигнал посилається за стіну і, відбившись, фіксується приймачем. Графік змін відбитого сигналу потім зіставляється з еталонним графіком, отриманим в результаті тривимірного моделювання з використанням відеозапису, після чого нейромережа, яку дослідники натренували на власному датасета, визначає наявність збігу.

Метод XModal-ID був перевірений на 8 добровольцях. Його точність розрізнялася залежно від складності шляху, яку пройшла людина, але завжди була вище 80%. Одним з головним переваг методу є те, що його не потрібно кожен раз адаптувати під нову людину (нейромережа порівнює дані без будь-яких прив'язок) або нове приміщення або місцевість. З мінусів рішення можна відзначити те, що система вимагає, щоб людина яку шукають перебувала в русі, а не, наприклад, причаївся за стіною.
Схема роботи представленої системи.

Дослідники вважають, що новий метод допоможе, наприклад, поліції дізнаватися перед штурмом, де знаходиться підозрюваний, який потрапив на камери спостереження, в тому чи іншому приміщенні. Також технологія може знайти застосування в системах розумних будинків, спростивши їм ідентифікацію декількох основних користувачів і виявлення незнайомців.

Джерело: N+1

Переглядів: 576 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close