10.30.00
Дослідники змогли експериментально перемогти ВІЛ в живих організмах

      Дослідники з США заявили, що їм вдалося домогтися експериментальної перемоги над вірусом імунодефіциту людини. Це великий крок вперед на шляху до успішного лікування ВІЛ-інфекції.

Групі вчених з Темпльського університету (США), якою керував Кемел Халілі (Kamel Khalili), вдалося успішно вирізати сегмент ДНК, що належав ВІЛ, з геном живих тварин. З результатами роботи можна ознайомитися у виданні Gene Therapy, а крім того, про відкриття йдеться в прес-релізі Темпльського університету.

На допомогу вченим прийшла технологія редагування генів CRISPR/Cas9. Ранні дослідження показали, що її можна успішно використовувати для видалення генів вірусу, які вбудовані в ген клітини-господаря. При цьому, що важливо, таке втручання не загрожує останній. Були проведені випробування на клітинах пацієнтів - носіїв ВІЛ, що довело хороші перспективи методики. CRISPR/Cas9 - це свого роду останнє слово в генній інженерії. Не вдаючись в подробиці, це інструмент, який дозволяє вченим зосередитися на конкретному гені для зміни його функціональності шляхом видалення і вставки відповідних частин ДНК. Прийнято вважати, що в майбутньому підходи, засновані на системах CRISPR-Cas, будуть застосовувати в медицині для лікування спадкових захворювань.

Якщо раніше вчені могли успішно видаляти гени вірусу з окремих клітин, то тепер вони змогли успішно випробувати новий метод на тварин. Дослідники використовували щурів і мишей, у яких був ВІЛ. Вченим вдалось вирізати цільовий сегмент ВІЛ з ДНК живих організмів. В цілому, результат перевершив найсміливіші очікування. Аналіз, проведений через два тижні після початку такого лікування, показав повну відсутність ВІЛ в клітинах крові, головного мозку, нирок, печінки, селезінки і легень. Також спостерігалося значне зниження вірусної РНК в клітинах лімфоцитів і лімфатичних вузлах.

Результат експерименту деякі фахівці вже назвали революційним. Є всі підстави вірити, що в кінцевому підсумку це також зможе допомогти і мільйонам заражених ВІЛ людей. Втім, попереду у вчених ще багато роботи.

Вірус імунодефіциту людини веде до появи повільно прогресуючої хвороби - ВІЛ-інфекції. В результаті можна спостерігати пригнічення роботи імунної системи і розвиток СНІДу (синдрому набутого імунного дефіциту). У цьому випадку без антиретровірусної терапії ймовірність швидкої смерті пацієнта досить висока.

Як відомо, антиретровірусні препарати мають один недолік: вони не ведуть до видалення вірусу з клітин, а лише пригнічують його розмноження. Так що про повну перемогу над вірусом в цьому разі не може йтися. З іншого боку, при використанні антиретровірусної терапії життя пацієнта можна продовжити до 80 років.

Джерело: naked-science
Переглядів: 377 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close