21.43.13
Дослідники Університету Карнегі-Меллона пропонують використовувати шкіру на руці як тачпада для роботи з розумними годинниками

      В силу своєї «компактної» природи розумні годинники не можуть оснащуватися занадто великими екранами. Але маленький екран пристроїв цієї категорії, як відомо, є як перевагою, так і недоліком одночасно. Невелика площа екрану накладає серйозні обмеження на використання пристрою, особливо щодо власників великих рук і пальців. Виправити ситуацію взялася команда вчених з Групи Інтерфейсів Майбутнього (Future Interfaces Group), дослідницької лабораторії при Університеті Карнегі - Меллон.

Розроблена ними система дозволяє задіяти всю поверхню шкіри руки для роботи з годинником, використовуючи її в якості тачпада. Це дозволяє керувати програмами та взаємодіяти з пристроєм, не закриваючи пальцями і без того невелику площу екрану, на якому відображається інформація.

Тямущі читачі вже напевно здогадалися, що робота системи зав'язана на точному відстеження рухів пальця однієї руки по шкірі іншої, на яку надіто пристрій. У конфігурацію самої системи входять спеціальні датчики для зчитування рухів, чотири мініатюрні антени, що забезпечують точність розпізнавання торкання до 99%, а також кільце-передавач, що надягається на палець іншої руки. У момент зіткнення пальця з кільцем-передавачем з шкірою датчики в ремінці визначають точну відстань від годин до точки дотику, після чого програмно-апаратна система годинника в точності відстежує переміщення пальця в двомірному просторі. До слова, технологія отримала нехитру назву SkinTrack.

Просто водячи пальцем по шкірі можна не тільки переміщатися між додатками або набирати номер телефону, але навіть малювати і грати в ігри. Результат найпростіше зрозуміти з відео.

Створений дослідники прототип є всього лише спробою довести життєздатність і перспективність ідеї, яка в майбутньому може охопити не тільки сегмент розумних годинників, але і весь ринок переносної електроніки. Втім, піднімати питання комерціалізації і застосування технології в комерційних пристроях поки рано. Спершу розробники мають вирішити ряд наявних перешкод. Зокрема, особливо гостро стоїть питання забезпечення живлення передавача для кільця, а також проблема спотворення сигналу під час руху людини, обумовлена ​​такими природними фізіологічними процесами як потовиділення.

Джерело: The Verge
Переглядів: 337 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close