10.38.03
Дослідники створили першу людську рогівку, виготовлену методом 3D-друку
      Дослідники Університету Ньюкасла розробили новаторську експериментальну техніку, яка може допомогти мільйонам людей, які чекають на трансплантацію рогівки. За допомогою простого 3D-біопринтера професор Че Коннона і його команда вчених змогли об'єднати здорові стовбурні клітини рогівки з колагеном і альгінатом (тип цукру, який іноді використовується при регенерації тканин), щоб створити «біо-чорнило». Це придатне для 3D-друку рішення дозволяє відтворити форму рогової оболонки ока людини всього за 10 хвилин.

Рогівка виконує важливу роль, вона захищає очі від пилу і бактерій. Але, так як вона розміщена на зовнішній стороні ока, то часто схильна до травм. У всьому світі близько 10 млн осіб стикаються з ризиком сліпоти через інфекційних захворювань, таких як трахома. При цьому спостерігається нестача легкодоступних трансплантатів. Оскільки в 3D-друкованій рогівці Коннона використовуються стовбурові клітини, дублікати рогової оболонки ока можуть потенційно забезпечити необмежений запас таких необхідних трансплантатів.

Як зазначає Че Коннона, розроблений гель є унікальним. Ця комбінація альгінату і колагену зберігає стовбурові клітини живими. При цьому матеріал досить жорсткий, щоб зберігати задану форму, але в той же час досить м'який, щоб його можна було видавити через сопло 3D-принтера. Перед виготовленням дубліката рогівки необхідно просканувати око пацієнта, щоб з'ясувати необхідні розміри і відповідності.

Очікується, що така технологія виготовлення рогівки методом 3D-друку може почати використовуватися протягом кількох років.

Джерело: Engadget
Переглядів: 224 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close