12.53.27
Дослідники створили дешеві м'язи для м'яких роботів, здатні піднімати в 1000 разів більше власної ваги
      М'яка робототехніка була багатообіцяючою областю досліджень протягом багатьох років. Але розвиток таких пристроїв стримувалося відсутністю однієї важливої ​​характеристики - сили. Тепер вчені з Лабораторії штучного інтелекту МТІ і Гарвардського Інституту Уайс знайшли спосіб дати м'яким роботам деяку силу, для цього вони пропонують оснащувати їх скелетами на основі орігамі.

Дослідники розробили новий тип м'яких штучних м'язів, які можна використовувати для створення м'яких роботів. Кожний м'яз складається із запечатаного мішка, заповненого повітрям або рідиною. Мішок має складчасту структуру орігамі, яка функціонує як скелет. Коли за допомогою електричного насоса тиск всередині мішка зменшується, вся структура стискається, як м'язи в людському тілі. І навпаки, при підвищенні тиску структура розпрямляється. Такі штучні м'язи набагато сильніше, ніж біологічні людські м'язи, вони здатні піднімати в 1000 разів більше власної ваги.

За словами директора Лабораторії штучного інтелекту МТІ професора Деніела Рус, у м'яких роботів є великий потенціал, але до цих пір одним з обмежень на шляху їх використання була корисне навантаження. Вони дуже безпечні, але не підходять для підйому важких предметів. Завдяки новому підходу з'явиться можливість створювати сильні м'які роботи.
 
У нових м'язів є багато потенційних сфер застосування, наприклад, на складах і в логістичних операціях, де вони можуть безпечно переміщати тендітні об'єкти, такі як фрукти. Вони також добре підходять для збору предметів незвичайної форми. Роботи з м'якими м'язами зможуть оперізувати такі об'єкти завдяки деформованій структурі захоплення. Він просто створить необхідну форму навколо потрібного предмета аналогічно тому, як це робить рука людини. Але при цьому таке захоплення зможе піднімати досить важкі предмети.

Разом з тим, у нових м'язів є і свої недоліки. Головний з них полягає в тому, що їх складніше контролювати або перепрограмувати в порівнянні зі звичайними роботами. Напрямок їх руху повністю залежить від внутрішньої структури, яку неможливо змінити після початкового створення. Хоча частково це обмеження можна обійти за рахунок використання алгоритмів для пошуку структур орігамі, які складаються майже нескінченними способами. Завдяки цьому м'язи зможуть виконувати навіть складні рухи, такі як скручування.
Але переваги є більш відчутними. Так, оскільки спосіб руху м'язів визначається його структурою, не потрібно складна електронна система управління. Досить просто включити або вимкнути пристрій. Також м'язи можуть бути створені з цілого ряду дешевих, легких матеріалів. Це означає, що їх можна швидко і дешево створити і легко ремонтувати.

Джерело: The Verge
Переглядів: 300 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close