19.27.24
Дослідники створили біоробот з серцевих клітин щура
      Дослідники з Гарвардського Університету створили біоробот, використовуючи модифіковані серцеві клітини щура. Конструкція виконана у вигляді електричного ската, вона може згинатися і плавати як скат.
Робот складається з чотирьох окремих шарів. Силіконова підкладка надає пристрою потрібну форму і служить основою для інших компонентів. Другим шаром розташовані золоті дроти, які виконують роль скелета. Далі слідує ще один шар силікону. На ньому розташовані 200 тис. генетично спроектованих клітин щурів. Клітини модифіковані таким чином, щоб скорочуватися при впливі світлом з певною довжиною хвиль. При цьому робот згинається і досить ефективно пливе.

Глава групи дослідників Кіт Паркер (Kit Parker) описує це творіння як «біологічної життєвою формою». Робот може автоматично слідувати за джерелом світла, що дозволяє віддалено керувати ним. Він плаває в рідкому середовищі, насиченою поживними речовинами, які підтримують життя в клітинах.

На поточний момент такий біоробот може жити лише в лабораторних умовах. Навіть якщо відкинути необхідність використання спеціально живильної рідкого середовища, клітини щура є уразливими для бактерій і грибкових патогенних організмів, так як робот позбавлений імунної системи. Проте, в майбутньому Паркер має намір створити повноцінне генетично спроектоване серце. Він зазначає, що робототехніки та інженери можуть бачити різні способи використання біологічних клітин в якості будівельного матеріалу.

Джерело: Engadget
Переглядів: 300 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close