DVI

Понеділок, 24.09.2018, 05.17.16
Головна » 2018 » Серпень » 27 » Дослідники створили безпечну літій-іонну батарею, яка не загорається при фізичних пошкодженнях
18.05.23
Дослідники створили безпечну літій-іонну батарею, яка не загорається при фізичних пошкодженнях
      Літій-іонні батареї отримали широке поширення - від смартфонів і гаджетів до електромобілів і навіть марсохода Curiosity. Незважаючи на багато переваг, цей тип акумуляторів має і серйозні недоліки. Основна проблема в тому, що літій-іонна батарея дуже нестабільна, її пошкодження може стати причиною пожежі. Дослідники з Національної лабораторії Ок-Рідж і Рочестерського університету знайшли спосіб усунути цей недолік, створивши акумулятор, який твердне при ударі.


У звичайній літій-іонної батареї два електроди розділені тонким шаром пластика - не найкращий захист, оскільки при деформації електроди можуть контактувати один з одним, і тоді відбудеться загоряння. Деякі виробники в цілях безпеки використовують твердотільні акумулятори, однак вони дуже дорогі і вимагають значної модифікації поточних процесів виробництва батарей.

Команда американських учених розробила практичний і недорогий спосіб створення безпечних літій-іонних батарей. Прикладом для нього послужив розчин крохмалю і води, відомий як неньютоновска рідина, яка поводиться по-різному в залежності від впливу. Якщо її не чіпати, вона залишається в звичному рідкому стані, в іншому випадку вона проявляє властивості твердих тіл. Дослідники створили схожий матеріал - тип діоксиду кремнію, який можна використовувати замість тонкого пластику. Він твердне при ударах, перешкоджаючи контакту електродів і, таким чином, усуває ризик загоряння батареї.

Вчені хочуть спочатку спробувати створювати безпечні акумулятори для дронів, а потім для автомобілів. Надалі така технологія виробництва батарей могла б знайти застосування у військовій сфері.

Джерело: techxplore
Переглядів: 9 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: