DVI

Вівторок, 23.10.2018, 01.41.11
Головна » 2018 » Січень » 6 » Дослідники пропонують використовувати тепло людських тіл для майнинга криптовалют-щоб отримати 1 біткоін в місяць потрібно 44 тис. чоловік
09.45.42
Дослідники пропонують використовувати тепло людських тіл для майнинга криптовалют-щоб отримати 1 біткоін в місяць потрібно 44 тис. чоловік
      Майнінг Bitcoin і підтримка мережі криптовалют є досить енерговитратним видом діяльності. За даними дослідження, кількість енергії, що витрачається на майнінг Bitcoin, вже перевищує рівень енергоспоживання 159 окремих країн по всьому світу (або сукупно 71 країни з найменшим рівнем споживання). Крім того, для проведення однієї Bitcoin-транзакції потрібно стільки ж енергії, скільки 10 домогосподарств використовують протягом тижня. Вся мережа споживає більше енергії, ніж така країна, як Болгарія. Інші криптовалюти теж досить ненажерливі. Наприклад, друга найбільша криптовалюта Ethereum вимагає стільки ж енергії, як окремі середземноморські країни.


Очевидно, що з ростом популярності криптовалют і підвищенням складності розрахунків для майнінга і обслуговування мережі буде вимагатися все більше енергії. І в голландської організації IoHO (Institute of Human Obsolescence - Інститут старіння людини) вирішили зайнятися пошуком альтернативних джерел енергії для цих потреб. Але добувати електроенергію пропонується не за допомогою вітряків або сонячних батарей, а за допомогою збору теплової енергії, що виділяється людським тілом.

Відзначається, що доросла людина виділяє близько 100 Вт енергії в стані спокою. Близько 80% від цієї енергії втрачається в якості надлишкового тепла тіла. Дослідники вважають, що цю безцільно втрачаєму енергію можна збирати і використовувати для майнінга. Для цього пропонується використовувати носячи масиви термоелектричних генераторів, що трансформують теплову енергію в електричну.
Починаючи з 2015 року, в IoHO залучили 37 добровольців, які витратили 212 годин часу на майнінг. Сукупно вони виробили 127,2 Вт енергії. Це дуже невеликий показник. Фактично, дослідники навчилися збирати менше 1% виділяємої людським тілом теплової енергії. Так як кількість отриманої від людей енергії було невеликим, вона була спрямована на майнінг нових криптовалют (Vertcoin і Startcoin), що вимагають значно менше електрики, ніж Bitcoin. При цьому добровольці отримали 80% криптовалют, отриманих завдяки їх енергії, решта 20% належали інституту.

Незважаючи на те, що така система не використовувалася для майнінг Bitcoin, журналісти ресурсу Motherboard підрахували, яка була б його ефективність і скільки буде потрібно людині для майнінга однієї кріптомонети Bitcoin.

Умовний майнінг пропонується вести на ASIC-системах Antminer S9. за нинішньої складності, один блок Antminer S9 здатний заробити 0,6 біткоіни в рік, споживаючи 1375 Вт енергії. Отже, потрібно два блоки, щоб заробити 1,2 біткоіни за рік (без урахування зростання складності обчислень протягом цього року), а енергоспоживання, відповідно, вже становить 2,750 Вт. З огляду на, що система збору енергії з людського тіла дозволяє виробляти 0,6 Вт на годину, то для майнінга 1,2 біткоіни потрібно, щоб близько 4600 чоловік, які лежать нерухомо в режимі 24/7 і віддають теплову енергію на потреби майнінга. Нагадує сцену з фільму «Матриця». З урахуванням нинішньої вартості Bitcoin, кожен з таких добровольців зміг би заробити за рік лежання близько $ 3.

Показники не бозна які, але слід враховувати, що систему збору теплової енергії ще є куди вдосконалювати. Якщо ж вдасться збирати всі 80 Вт теплових втрат людського тіла, то за рік одна людина зможе виробити трохи більше 700 тис. Втч енергії. Таким чином, для майнінга 1,2 біткоіни буде потрібно всього лише 34 людини. А поки що при нинішньому розвитку технологій для майнінга 1 біткоіна в місяць потрібно близько 44 тис. чоловік, які віддають свою теплову енергію в режимі 24/7.

Джерело: Motherboard
Переглядів: 57 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: