DVI

Субота, 20.01.2018, 20.44.07
Головна » 2016 » Листопад » 13 » Дослідники поліпшили мініатюрні радари Google Project Soli, навчивши їх розпізнавати різні об'єкти
12.31.43
Дослідники поліпшили мініатюрні радари Google Project Soli, навчивши їх розпізнавати різні об'єкти

      У минулому році компанія Google представила проект Project Soli, який за допомогою крихітного радара дозволяв здійснювати управління жестами. Такий радар можна інтегрувати в розумний годинник, після чого пристрій зможе фіксувати рухи в просторі з точністю менше одного міліметра. Надалі дослідники з Університету Сент-Ендрюс змогли удосконалити цю технологію і навчили радар розпізнавати об'єкти.

Створений ними пристрій на базі набору розробки Project Soli отримав назву RadarCat (or Radar Categorization for Input and Interaction). Він працює аналогічно іншим радарів - базовий блок випускає електромагнітні хвилі на ціль, частина хвиль відбивається і повертається до пристрою. Система аналізує час, витрачений хвилями на зворотний шлях, і на підставі цієї інформації визначає відстань до об'єкта і його форму. Але завдяки тому, що радар Google Soli має високу точність, він може визначати не тільки зовнішню частину об'єкта, але також і його внутрішню структуру і задню поверхню. Завдяки цьому RadarCat володіє достатньою точністю, щоб визначити різницю між лицьовою і задньою панелями смартфона, а також виявити, чи є стакан повним або порожнім.

У той же час, у системи є і деякі обмеження. Так, RadarCat іноді сплутує об'єкти зі схожими властивостями матеріалів, наприклад, алюмінієвий корпус MacBook і алюмінієву чашу терезів. Найкраще пристрій визначає щільні об'єкти з плоскою поверхнею. Розпізнавання сигналів від порожніх об'єктів або предметів дивної форми вимагає більше часу.

Крім того, RadarCat спочатку потрібно навчити. Системі потрібно володіти знаннями про зовнішній вигляд кожного об'єкта, перш ніж вона зможе розпізнавати їх. Хоча це і не є великою проблемою. Однак чим більше є інформації про різні радіолокаційні відбитки, тим більше можна узагальнювати і робити висновки про нові об'єкти.

Одним з очевидних застосувань даного дослідження є створення своєрідного словника предметів. Завдяки цьому люди з проблемами зору зможуть розпізнавати предмети, які мають однакові розміри і форми. Або ж система зможе надавати спеціалізовану інформацію, наприклад, розпізнавати різні моделі смартфонів і знаходити повний список технічних характеристик або інструкцію користувача. Також RadarCat зможе запускати різні сценарії роботи в залежності від конкретних умов. Наприклад, визначивши, що користувач тримає смартфон руками з натягнутими рукавичками, система автоматично змінить інтерфейс і зробить іконки більшими.

Надалі дослідники мають намір поліпшити систему, навчивши її знаходити відмінності між подібними об'єктами. Наприклад, система зможе не тільки визначати чи є стакан порожнім або повним, але і класифікувати його вміст.

Джерело: The Verge
Переглядів: 127 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: