13.30.44
Дослідники навчили ботів спілкуватися своєю мовою

       Дослідник Ігор Мордачев (народився в Україні і виріс в Торонто, працював в Pixar над мультфільмом «Історія іграшок 3») працює над створенням машин, які можуть спілкуватися один з одним. Він розвиває відповідний проект в лабораторії досліджень штучного інтелекту OpenAI, створеної засновником Tesla Елон Маск (Elon Musk) і президентом Y combinator Семом Альтманом (Sam Altman).

В рамках свого проекту Мордачев займається дослідженням машин, які можуть спілкуватися не тільки з людиною, але і один з одним. Він створює віртуальні світи, де програмні боти вчаться створювати власні мови спілкування в міру необхідності.

Мордачев разом з колегами створили віртуальний світ, населили його ботами і поставили перед ними певні завдання. Світ досить простий - великий двовимірний білий квадрат, а боти в ньому - круглі фігури зеленого, червоного і синього кольорів. Цей віртуальний світ дозволяє ботам створювати власну мову як засіб співпраці, що допомагає кожному з них виконати своє завдання. Для цього використовується метод навчання, який також застосовувався для системи штучного інтелекту AlphaGo, яка перемогла чемпіона по грі го Лі Седоля.

Фактично, боти переміщаються по світу методом проб і помилок, зберігаючи відомості про те, що було корисним або марним на шляху до виконання завдання. Якщо конкретна дія допомагає їм досягти мети, вони продовжують це робити. Таким же чином боти вчаться створювати свою власну мову. Повідомляючи один одному, куди рухатися, вони можуть швидше дістатися до місця.

Щоб побудувати свою мову, боти привласнюють випадкові абстрактні ознаки простим концепціям, які вони вивчають в міру переміщення у віртуальному світі. Вони привласнюють ознаки один одному, місце знаходження, а також діям типу «перейти до» або «дивитися». Мордачев і його колеги сподіваються, що в міру ускладнення цих мов ботів, відповідні методи допоможуть потім перевести їх на людські мови, наприклад, англійську. Це завдання ще далека від своєї реалізації, але інший дослідник OpenAI вже працює над подібним перекладачем.

Мордачев вважає, що в кінцевому підсумку ці методи можуть дати машинам більш глибоке розуміння мови, на самому ділі показати їм, чому мова існує. Це, в свою чергу, забезпечить передумови для реального спілкування.

Мордачев і його колеги не впевнені в ефективності такого методу, тому використовують інший підхід. Людська мова виникла в результаті необхідності. Стародавні люди вчилися спілкуватися, так як це допомагало у виживанні, полегшувало виконання завдань, давало перевагу над тваринами. Дослідники в OpenAI хочуть відтворити такий же розвиток і для пошукових роботів. У віртуальному світі вони не тільки вивчають свою власну мову, але і використовують прості жести і дії для спілкування, наприклад, вказують певний напрям або насправді ведуть один одного з місця на місце, як це роблять діти. Це теж мова, або, принаймні, шлях до мови.

Джерело: wired
Переглядів: 356 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close