14.34.06
Дослідники досягли швидкості передачі даних 44,2 Тбіт/с через існуючі оптоволоконні кабелі
      Сучасні кабельні та оптоволоконні інтернет-з'єднання досить гарні в тих місцях, де вони доступні. Вони дозволяють комфортно переглядати сайти, отримувати контент з стрімінгових сервісів, грати в онлайн-ігри, вести бізнес компаніям.

Але в міру того, як контент стає все більш «важким», зростають і вимоги до інтернет-з'єднання. Дослідники активно працюють над тим, щоб збільшити пропускну здатність таких сполук і домагаються певних успіхів на цьому терені. Так, дослідники з Австралії розробили підключення до інтернету, яке досягає швидкості передачі даних 44,2 Тбіт/с. Це в мільйони разів перевершує швидкості, доступних звичайним домашнім інтернет-користувачам.

Команда, до складу якої входять дослідники з університетів Монаша, Суінберна і RMIT, досягла такої високої швидкості передачі даних за допомогою спеціального оптичного пристрою, званого мікрогребенем. Він використовувався в якості заміни для стандартного набору з приблизно 80 лазерів, що застосовуються в сучасному телекомунікаційному обладнанні. Мікрогребінь «генерує дуже швидкі і рівновіддалені частотні лінії в крихітному мікрофотонному чіпі».

Ця спеціалізована технологія сумісна з існуючими оптоволоконними лініями. Таким чином, є надія, що для досягнення таких високих швидкостей не буде потрібно капітальне переоснащення великих інтернет-комунікацій. Як відзначають самі дослідники, результат їх роботи демонструє здатність існуючих оптоволоконних з'єднань служити основою мереж в майбутньому.

Джерело: Engadget
Переглядів: 29 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close