18.37.32
До кінця року Китай обіцяє прототип першого в світі екзафлопсного суперкомп'ютера
      Суперкомп'ютерна галузь останнім часом все більше нагадує гонку суперкомп'ютерних озброєнь і Китай там править бал. Обчислювальні монстри цієї країни вже кілька років поспіль очолюють оновлюваний двічі на рік рейтинг суперкомп'ютерів TOP500. Так що немає нічого дивного в тому, що саме Китай може першим випустити екзафлопсну систему, здатну виконувати 1 квінтильйон (1018) операцій з плаваючою крапкою в секунду. Причому прототип такого комп'ютера, як повідомляє державне агентство «Сіньхуа», Китай планує створити вже до кінця цього року.

І хоча прототип екзафлопсного суперкомп'ютера буде готовий вже до кінця цього року, повністю готовий і робочий продукт очікується кількома роками пізніше - до 2020 року. За словами інженера Національного суперкомп'ютерного центру в Гуанчжоу Чжана Тіна, система буде в 200 (!) Разів могутніше Tianhe-1, першого китайського комп'ютера з показником продуктивності вище 1 петафлопс, який очолював рейтинг в 2010 році.

Поки зовсім незрозуміло, як продуктивність цієї експериментальної системи буде співвідноситися з продуктивністю фінальної версії екзафлопсного комп'ютера, але це «досягнення», дозволить Китаю першим увійти в еру екзафлопсних обчислень. Справедливості заради відзначимо, що Китай не самотній в прагненні створити екзафлопсний суперкомп'ютер. Розробку аналогічних систем ведуть і інші країни, включаючи Японію і США. Міністерство енергетики США планує мати в своєму розпорядженні робочий екзафлопсний суперкомп'ютер до 2023 року.

Зараз актуальною є 48 за рахунком редакція рейтингу суперкомп'ютерів TOP500. Її очолює китайський суперкомп'ютер Sunway TaihuLight, який демонструє в тесті Linpack результат 96 PFLOPS (1015 обчислень з плаваючою комою в секунду). Нагадаємо, він побудований на китайських 260-ядерних процесорах Sunway SW26010 і має в своєму розпорядженні в цілому 10 649 600 ядрами. Іронія тут в тому, що ці процесори були створені після того, як уряд США наклав заборону на поставки процесорів Intel Xeon в Китай.

Залишається додати, що в минулому році кількість найпродуктивніших систем списку TOP500, встановлених в Китаї, вперше в історії перевищило таке в США - 167 проти 165.

Джерело: The Verge
Переглядів: 514 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close