DVI

Четвер, 26.04.2018, 03.11.17
Головна » 2017 » Липень » 3 » До кібератаки вірусом Petya.A на українські компанії і органи влади причетні спецслужби Росії
17.00.07
До кібератаки вірусом Petya.A на українські компанії і органи влади причетні спецслужби Росії
      Кібератака, якій 27 червня 2017 року піддалися державні установи, об'єкти фінансового, енергетичного, транспортного секторів, а також приватні підприємства, мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні. Про це заявляє СБУ.

За оцінкою Служби безпеки України, зараження вірусом Petya.A було сплановано і здійснено заздалегідь. Вона відбувалося в кілька етапів і почалося напередодні національного державного свята. Кібератака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників. Насправді вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої проти України. Експерти з питань комп'ютерної безпеки дійшли висновку, що вимога викупу у вірусі Petya.A реалізовано для прикриття, а його істинним завданням є видалення даних без можливості відновлення.

В СБУ відзначають оригінальність і специфічність масштабного вектора зараження, пов'язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення. За даними джерел СБУ, за останні роки такий вектор зустрічався лише один раз під час кібератаки з боку Північної Кореї.

Таким чином, основним призначенням вірусу було знищення важливих даних і порушення роботи державних і приватних установ України для поширення панічних настроїв серед населення.

Наявні дані, в тому числі отримані в рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж хакерські угрупування, які в грудні 2016 року атакували фінансову систему, об'єкти транспорту і енергетики України з використанням шкідливого ПО TeleBots і Blackenergy. Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ.

Джерело: СБУ
Переглядів: 46 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: